Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Philosophical Magazine

Philosophical Magazine

Philosophical Magazine jest najstarszym na świecie czasopismem naukowym. Zostało założone w 1798 r. w Londynie przez Richarda Taylora i od tego czasu w sposób nieprzerwany wydawane przez Taylor & Francis. Publikowali w nim swoje artykuły tak wybitni uczeni, jak M. Faraday , J.P. Joule , J.C. Maxwell , J.J. Thomson , J.S. Rayleigh , E. Rutherford , N. Bohr czy L. de Broglie . Rozwój nauki w ciągu ostatnich 200 lat może być w dużym stopniu śledzony przez studiowanie artykułów tam zamieszczonych. Jest to czasopismo recenzowane.

Nazwa czasopisma może być nieco myląca dla współczesnego człowieka. Jednakże w czasie, gdy ono powstawało, to określenie natural philosphy obejmowało wszystkie aspekty nauk przyrodniczych: fizykę , chemię , astronomię , medycynę , botanikę , biologię , a nawet geologię . Pierwszy artykuł opublikowany w tym czasopismie nosił tytuł ‘Account of Mr Cartright’s Patent Steam Engine’. Inny artykuł z pierwszego woluminu miał tytuł ‘Description of the Apparatus used by Lavoisier to produce Water from its component Parts, Oxygen and Hydrogen’.

Od połowy XX wieku "Phil Mag" skoncentrował się na zagadnieniach fizyki materii skondensowanej (w szczególności na fizyce ciała stałego) i publikuje znaczące prace na temat dyslokacji, mechanicznych właściwości ciał stałych, półprzewodników amorficznych i substancji szklistych. Obecnie co roku publikowanych jest 36 wydań uzupełnianych o 12 wydań czasopisma Philosophical Magazine Letters.

Linki zewnętrzne


Inne hasła zawierające informacje o "Philosophical Magazine":

Taylor Swift ...

Samuel Johnson ...

Balet ...

Bertrand Russell ...

Ziemia ...

Surrealizm (styl muzyczny) ...

Philosophical Magazine Philosophical Magazine jest najstarszym na świecie czasopismem naukowym. Zostało założone w 1798 ...

Toronto ...

Terror (grupa muzyczna) ...

Zespół Downa ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Philosophical Magazine":

46. Wybrane konflikty na świecie (plansza 17) ...

060. Koncepcja Etyczna M. Schelera (plansza 4) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie