Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Emilia Skaura

Emilia Skaura

Aemilia Scaura (ur. ok. 100 p.n.e. - zm. 82 p.n.e. ) była córką patrycjuszowskiego polityka rzymskiego, Marka Emiliusza Skaura i jego drugiej żony Cecylii Metelli Dalmatyki .

W chwili jej urodzin, Skaur miał około 60 lat, był jednym z najbardziej wpływowych polityków Rzymu , zajmował stanowisko przywódcy senatu czyli był princeps senatus . Po śmierci Emiliusza Skaura, jej matka poślubiła Lucjusza Korneliusza Sullę , przyszłego dyktatora, który odpowiadał odtąd za wychowanie i majątek pasierbicy. Sulla użył swojej pasierbicy jako środka wzmacniania politycznych sojuszy. W 82 p.n.e. Emilia była zamężna z Manliuszem Acyliuszem Glabrionem (Manius Acilius Glabrio). Jej mąż krytykował postępowanie Sulli. Mimo że była w zaawansowanej ciąży, Sulla zmusił ją do przeprowadzenia rozwodu z Glabrionem i poślubienia Gnejusza Pompejusza Wielkiego , który też musiał się w tym celu rozwieść z Antistią . Małżeństwo to miało związać Pompejusza, którego rodzina niedawno osiągnęła status senatorski, ze starą, arystokratyczną rodziną Emiliuszów , a przez to podnieść znaczenie tego rosnącego we wpływy polityka i powiązać go ze stronnictwem Sulii. Wkrótce po ślubie Emilia zmarła w połogu.

Zobacz też


Inne hasła zawierające informacje o "Emilia Skaura":

Kosynierzy ...

1806 ...

Maciej Gładysz ...

Ambroży z Mediolanu ...

1974 ...

Panoplia ...

Imieniny ...

1947 ...

Werona ...

Konsument (ekonomia) ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Emilia Skaura":

W mieście (plansza 4) ...

Węglowodany (cukry) - część 1 (plansza 12) ...

Niemcy i Włochy - państwa wysoko rozwinięte gospodarczo (plansza 24) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie