Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Nie znaleziono szukanej frazy! Poniżej znajduje się fraza najbardziej przypominająca szukaną.

Ari Behn

Ari Behn

Ari Behn podczas promocji swojej książki w Bergen w 2006

Ari Mikael Behn, właściwie Ari Mikael Bjørshol (ur. 30 września 1972 w Århus w Danii ) − pisarz norweski. Jest także znany jako mąż księżniczki Marty Ludwiki .

Ari Behn jest synem Olava Bjørshola i Marianne Solberg. Jego rodzice dużo podróżowali; Ari Behn urodził się w Danii , potem mieszkał w Wielkiej Brytanii , w północnej Norwegii , by w końcu osiąść we wschodniej części kraju, w Moss . Tam też pisarz chodził do szkoły i został ochrzczony. W 2002 Ari Behn ożenił się z księżniczką Martą Ludwiką . Ich pierwsza córka Maud Angelica przyszła na świat w 2003 , druga − Leah Isadora − w 2005 , trzecia zaś, Emma Tallula w 2008 roku.

Ari Behn zadebiutował jako pisarz w 1999 zbiorem opowiadań Trist som faen (Smutny jak ch...), który spotkał się z przychylnością krytyków i czytelników. Zbiór został przetłumaczony na język szwedzki , duński i niemiecki . Druga książka Behna, powieść Bakgård (Podwórze), nie została przyjęta tak entuzjastycznie, jak pierwsza. Niewielką burzę wywołała natomiast kolejna − powieść z kluczem − Entusiasme og raseri (Entuzjazm i wściekłość), z 2006 , w której autor opisał wiele znanych osób ze świata mediów.

Ari Behn interesuje się również projektowaniem mody i sztuki użytkowej. Wraz z projektantem Baronem von Bulldog wylansował w 2004 kolekcję smokingów. W 2007 zaprojektował też serwis porcelanowy o nazwie "Peacock".

Zobacz też


Inne hasła zawierające informacje o "Ari Behn":

Nepal ...

Ayn Rand ...

Wojna libańska ...

2003 ...

Język łotewski ...

Stanisław Lem ...

Ehud Olmert ...

Kadima ...

Kabała ...

Izaak Luria ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Ari Behn":

Hasło nie występuje w innych lekcjach!

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie