Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Nauka » Wiedza o społeczeństwie » Liceum - lekcje

1...45678910111213141516171819202122
Lekcja: "24. Faszyzm"

Narodowy socjalizmAdolf Hitler

Narodowy socjalizm to ideologia, stworzona przez Adolfa Hitlera (1889-1945). Jej cechami najbardziej charakterystycznymi były antysemityzm i rasizm. Hitler już w Mein Kampf (1924) sformułował pogląd, że najdoskonalszą rasą ludzką są Aryjczycy, natomiast najgorszą Żydzi. Charakteryzuje ich postawa "obłudna, przewrotna i wyrachowana", nie są oni zdolni do działalności twórczej, a tylko odtwórczej. Najgorsze produkty myśli ludzkiej - marksizm, liberalizm i pacyfizm - były, zdaniem Hitlera, dziełem Żydów.

Antysemicka obsesja przywódcy narodowego socjalizmu przejawiała się w przekonaniu, że celem Żydów jest przejęcie panowania nad całym światem. Wykorzystują oni do tego celu swoje wpływy zarówno w świecie finansjery, jak i w ruchu masońskim. Żydzi są wrogiem obiektywnym narodu niemieckiego, konieczna jest więc bezwzględna walka z nimi.

<< Poprzednia plansza   Następna plansza >>
Pobierz lekcję

Udostępnij link do tej lekcji innym uczniom:
Zgłoś uwagę do lekcji:
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie