Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Steve Buscemi

Steve Buscemi

Steve Buscemi
Steve Buscemi w 2009
Prawdziwe
nazwisko
Steven Arthur Buscemi
Data i miejsce
urodzenia
13 grudnia 1957
BrooklynNowy Jork w stanie Nowego Jorku , USA
Profil w bazie IMDb
Profil w bazie Filmweb.pl

Steven Arthur Buscemi (ur. 13 grudnia 1957 w Nowym Jorku , dzielnica Brooklyn ) – amerykański aktor filmowy i teatralny pochodzenia włosko - irlandzkiego .

Życiorys

Jego pierwszą główną rolą był występ w dramacie o tematyce LGBT Parting Glances ( 1986 ). Jest członkiem The Wooster Group . Przeważnie jest aktorem drugoplanowym, jednak odniósł też sukces w głównej roli w tragikomedii Ghost World ( 2001 ), za którą był nominowany do Złotego Globu oraz zdobył nagrodę Independent Spirit .

Postacie grane przez Buscemiego są przeważnie neurotykami i paranoikami . Quentin Tarantino korzystał z usług Steve'a w prawie wszystkich swoich filmach. Artysta często pojawia się też w filmach braci Coen , przeważnie ginąc w makabryczny lub nieoczekiwany sposób (np. będąc postrzelonym z pistoletu w twarz lub umierając na atak serca podczas walki wręcz).

W roku 2003 wystąpił gościnnie w telewizyjnej kreskówce Simpsonowie , wyświetlanej od wielu lat w telewizji FOX . W 2004 dołączył do obsady serialu Rodzina Soprano jako kuzyn Tony'ego Soprano. Wcześniej brał udział w tym przedsięwzięciu, reżyserując odcinki trzeciego, czwartego i szóstego sezonu.

Buscemi napisał scenariusz, wyreżyserował oraz wystąpił w filmie Trees Lounge w 1996 . Wyreżyserował także filmy Animal Factory ( 2000 ) i Lonesome Jim ( 2005 ).

Był nowojorskim strażakiem w latach 1980 - 1984 . Następnego dnia po zamachach z 11 września , zgłosił się na ochotnika do swojej starej remizy strażackiej, pracując przez tydzień w strefie zero na dwunastogodzinnych zmianach i szukając ocalałych. Unikał kamer i pracował anonimowo.

W kwietniu 2001 , podczas kręcenia Domestic Disturbance w Wilmington , Buscemi został ugodzony nożem podczas barowej bójki między Vincem Vaughnem , scenarzystą Scottem Rosenbergiem a Timothym Fogertym, sprowokowanej przez tego ostatniego. Został trafiony w głowę, gardło i ramię. Ma bliznę na policzku, którą podczas filmu przykrywał makijaż.

Wybrana filmografia

Linki zewnętrzne


Inne hasła zawierające informacje o "Steve Buscemi":

1983 ...

Lista Przebojów Programu Trzeciego ...

2002 w muzyce ...

1962 ...

1958 ...

1980 ...

1975 ...

1938 ...

1970 ...

2010 ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Steve Buscemi":

Historia informatyki część II (plansza 20) ...

Historia informatyki część II (plansza 18) ...

Historia informatyki część II (plansza 12) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie