Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

Istebna 30, 43-470 Istebna
tel. (33) 855-61-56
www:   http://zspistebna.superszkolna.pl
e-mail:   zspistebna@o2.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5650 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA
klasa wielozawodowa w zawodach


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
dla Dorosłych

- system wieczorowy
 

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA
klasa wielozawodowa w zawodach

- koszykarz-plecionkarz, blacharz izolacji przemysłowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, górnik eksploatacji podziemnej, monter izolacji budowlanych, monter izolacji przemysłowych, monter konstrukcji budowlanych, monter nawierzchni kolejowej, mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych, mechanik maszyn i urządzeń drogowych, mechanik-monter maszyn i urządzeń, mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych, monter sieci i urządzeń telekomunikacyjnych, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych
- monter systemów rurociągowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, operator maszyn i urządzeń do obróbki plastycznej, operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych, operator maszyn i urządzeń metalurgicznych, operator maszyn i urządzeń odlewniczych, operator maszyn i urządzeń przemysłu chemicznego, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego, operator maszyn leśnych, operator maszyn w przemyśle włókienniczym, operator obrabiarek skrawających, operator urządzeń przemysłu ceramicznego
- operator urządzeń przemysłu szklarskiego, rękodzielnik wyrobów włókienniczych, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej (kształcenie wyłącznie dla uczniów z orzeczeniem o upośledzeniu w stopniu lekkim)


„Coraz więcej wkoło ludzi, o człowieka coraz trudniej... .”

Edward Stachura

Bezwzględnym warunkiem przyjęcia ucznia do Zasadniczej Szkoły Zawodowej jest potwierdzenie podjęcia praktycznej nauki zawodu w wybranym przez siebie zakładzie pracy . Praktyczna nauka zawodu powinna rozpocząć się nie później niż rozpoczęcie roku danego szkolnego.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Istebnej to profesjonalnie zarządzana placówka oświatowa budząca ogromne zainteresowanie wśród młodzieży z terenu Trójwsi, oraz ościennych miejscowości (głównie z Wisły). Coraz więcej uczniów przychodzi na Zaolzie wiedząc, że nauka w Zasadniczej Szkole Zawodowej da im solidne przygotowanie, pomagające odnaleźć się na rynku pracy.

Stawiamy sobie za cel wychowanie młodego człowieka na uczciwego i dobrze wykształconego obywatela. Szczególny nacisk kładziemy na wytworzenie przyjaznego klimatu wychowawczego oraz rzetelną edukację.

Nauczanie, wychowanie i opiekę nad uczniami w godzinach lekcyjnych i pozalekcyjnych sprawuje profesjonalna i życzliwa dzieciom kadra pedagogiczna. Zatrudniamy najlepszych nauczycieli i wychowawców, którzy swoje doświadczenie zawodowe i entuzjazm w formule szkoły społecznej chcą wykorzystać w celu jak najlepszego i starannego przygotowania uczniów do nauki na kolejnych szczeblach edukacji. Wszyscy uczniowie mogą liczyć na przychylność i pomoc nauczycieli, ale również na konsekwentne traktowanie, zarówno w nauce, jak i w kwestiach wychowawczych.

Wielu uczniów na podstawie orzeczeń wydanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną i na wniosek Rodzica, korzysta z dodatkowych zajęć w formie rewalidacji indywidualnych.

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Nauka w Zasadniczej Szkole Zawodowej to nie tylko teoria ale zajęcia przeplatane różnymi rozwiązaniami wychowawczymi. Nauczyciele ciekawie organizują zajęcia wykorzystując przy tym bogato wyposażoną pracownię multimedialną zachęcając młodych ludzi do efektywnego rozwoju swoich umiejętności.

Prowadzący w celu urozmaicenia zajęć często korzystają z pomocy naukowych takich jak: tablica multimedialna, projektor multimedialny, odtwarzacze DVD, organizują wyjazdy na spektakle teatralne i filmowe. Zajęcia sportowe prowadzone są na sali gimnastycznej, nowocześnie wyposażonej siłowni i boisku sportowym (obok szkoły).

Szkoła zachęca również młodzież do zdobywania umiejętności i dobrych wyników w nauce poprzez szkolne stypendia za wyniki w nauce.

Szkoła kształci uczniów w cyklu trzyletnim. Edukacja podzielona jest na:

  • naukę przedmiotów ogólnokształcących (szkoła, przez cały okres edukacji, prowadzi tylko naukę przedmiotów ogólnokształcących)
  • naukę przedmiotów zawodowych (nauka przedmiotów zawodowych prowadzona jest corocznie podczas czterotygodniowych kursów organizowanych przez odrębną jednostkę)
  • praktyczną naukę zawodu (przez cały okres edukacji w dniach wskazanych przez szkołę uczeń podejmuje w zakładzie pracy praktykę zawodową. Kandydat na ucznia naszej szkoły podejmując decyzję w jakim zawodzie rozpocznie naukę musi udać się do zakładu pracy, który ma uprawnienia do zatrudnienia go jako pracownika młodocianego w celu podjęcia praktycznej nauki zawodu. (Szkoła wymaga od osób ubiegających się o przyjęcie, pisemnego potwierdzenia o miejscu praktyk zawodowych).
Po ukończeniu szkoły absolwent przystępuje do egzaminu zawodowego organizowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną lub Cech Rzemieślników i przedsiębiorców.

LO DLA DOROSŁYCH

W Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych wykształcenie średnie mogą zdobyć osoby, które ukończyły jedną z następujących szkół:

  • ośmioletnią szkołę podstawową
  • gimnazjum
  • zasadniczą szkołę zawodową
    lub rozpoczęli, lecz nie ukończyli nauki w innej szkole średniej

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie