Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ochrony Środowiska

pl. Jana Metziga 25, 64-100 Leszno
tel. (65) 529-95-34, fax (65) 520-32-06, tel. kom. 665-888-010
www:   http://zsosleszno.home.pl
e-mail:   zsosleszno@wp.pl
 

TECHNIKUM NR 4 (4 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 4
(3 lata) kierunki kształcenia:

Zespół Szkół Ochrony Środowiska to szkoła z wieloletnią tradycją kształcenia zawodowego. Dnia 01.09.1965 r. utworzono Zasadniczą Szkołę Zawodową Dokształcającą w Lesznie.

Przez wiele lat funkcjonowania szkoły zmieniana była nazwa. Wraz z nazewnictwem zmieniały się profile kształcenia dostosowane do potrzeb rynku. Kształcenie zawodowe zostało uzupełnione o szkoły średnie techniczne. Ostatecznie 1 września 2002 r. szkole nadano nazwę Zespół Szkół Ochrony Środowiska.

Szkoła posiada doskonałą, fachową kadrę z dużymi osiągnięciami. Placówka współpracuje z zakładami pracy, zatrudniającym pracowników młodocianych. Uczniowie doskonalą swoje umiejętności także w CKP w Lesznie.

Nasza Szkoła, jako jedna z pierwszych w regionie utworzyła kierunek: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Od września 2012 roku uczniowie naszej szkoły przeprowadzają wiele eksperymentów, przy których poznają tajniki wiedzy związanej z pracą urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. W ramach projektu prowadzonego przez Wielkopolską Agencję Zarządzania Energią szkoła otrzymała zestaw pomocy dydaktycznych wykorzystujących energię odnawialną.

Dzięki temu uczniowie podczas zajęć pozalekcyjnych budują systemy zawierające m. in. turbinę wiatrową, panele fotowoltaiczne, elektrolizer, ogniwo paliwowe PEM. Prowadzą też badania różnych obiektów z wykorzystaniem kamery termowizyjnej.

Położenie szkoły w centrum miasta stwarza korzystny dla niej dostęp zarówno dla uczniów miejscowych, jak i dojeżdżających. Zespół Szkół oprócz dobrych warunków kształcenia zapewnia swoim uczniom ciepłą i przyjazną atmosferę.

Uczniowie ZSOŚ biorą udział w wielu uroczystościach szkolnych, w których pokazują swój talent aktorski, muzyczny i recytatorski. Ogromną popularnością cieszą się coroczne Jasełka przygotowywane przez polonistów i wystawiane przez uczniów na leszczyńskim rynku w ramach Jarmarku Świątecznego. Przedstawienie to budzi zainteresowanie wielu leszczynian, którzy chętnie podziwiają, nie tylko talent młodzieży, ale i barwne stroje aktorów. Młodzież z Placu Metziga swój talent aktorski ukazuje również na lekcjach języka polskiego.

Patronat nad klasami technikum mechanicznego i ZSZ w zawodzie operator obrabiarek skrawających sprawuje Leszczyńska Fabryka Pomp Sp. z o.o.

Uczniowie Zespołu odnoszą znaczące sukcesy w turniejach zawodowych szczebla wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Mogą uczestniczyć w zajęciach dodatkowych: Szkolne koło Ligii Ochrony Przyrody, koło techniczne, koło chemiczne, koło żywego słowa, zajęcia sportowe SKS.

Zajęcia koła chemicznego skupiają uczniów zainteresowanych chemią oraz planujących w przyszłości maturę z chemii z wykorzystaniem jej do dalszej nauki na studiach wyższych. Szkolny Bank Krwi "Wampirek" działający przy Zespole Szkół Ochrony Środowiska w Lesznie zrzesza krwiodawców. Są to uczniowie naszej szkoły, którzy ukończyli 18 rok życia.

BIBLIOTEKA

Biblioteka spełnia rolę informacyjną dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników administracyjnych naszej szkoły. Lokal jest umieszczony w wyciszonym miejscu, co wpływa na podniesienie jakości pracy użytkowników biblioteki.

W bibliotece są wydzielone odpowiednio miejsca:

  • lektur szkolnych
  • zbiorów podręcznych (słowniki, encyklopedie, leksykony, kroniki, podręczniki, atlasy, przewodniki, pomoce maturalne, literatura z różnych dziedzin wiedzy)
  • literatury beletrystycznej
  • literatury fachowej (związanej z nauczaniem przedmiotów zawodowych w naszej szkole)
  • czasopism

W naszej bibliotece dokonuje się stale aktualizacji księgozbiorów, czasopism i wydawnictw audiowizualnych o charakterze dydaktycznym, które zapewniają możliwość zdobywania wiedzy oraz rozwijają zainteresowania uczniów i nauczycieli. W bibliotece znajduje się również Multimedialne Centrum Informacji (stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu) oraz ksero, gdzie za niewielką opłatą można powielić materiały.

Biblioteką ZSOŚ opiekuje się grupa nauczycieli - bibliotekarzy.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie