Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Nie znaleziono szukanej frazy! Poniżej znajduje się fraza najbardziej przypominająca szukaną.

Marcin Dzierżanowski

Marcin Dzierżanowski

Marcin Dzierżanowski (ur. 9 kwietnia 1977 roku w Mońkach ) – polski dziennikarz i publicysta . Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego . Z prasą związany od 2001 roku. Pracował kolejno w „Życiu Warszawy” , „Wprost” , gdzie był szefem działu krajowego i „Dzienniku” . Obecnie dziennikarz i wydawca portalu informacyjnego TVP Info - tvp info .

Spis treści

Taśmy o. Rydzyka

W 2007 roku został nominowany do nagrody Grand Press w kategorii News oraz do nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego za artykuł „Spowiedź Rydzyka” ( „Wprost” nr 28/2007 z 15 lipca 2007 roku).[1] W artykule opublikował fragmenty wykładu, który dyrektor Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk wygłosił w kwietniu 2007 roku dla studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu . Z nagrań wykładu, które „Wprost” zamieścił dodatkowo na swoich stronach internetowych, wynika, że o. Rydzyk nazwał prezydentową Marię Kaczyńską „czarownicą, która powinna poddać się eutanazji”, a prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu zarzucił oszustwo. Publikacja „taśm o. Rydzyka” zapoczątkowała gorącą dyskusję na temat postawy etycznej ojca dyrektora i jego udziału w życiu publicznym w Polsce . W związku z wypowiedziami o charakterze antysemickim, które również miały znaleźć się w treści wykładu, Centrum Szymona Wiesenthala zwróciło się do papieża Benedykta XVI o odwołanie Tadeusza Rydzyka z pełnionych funkcji.[2] Ojca Rydzyka potępił też ambasador Izraela w Polsce David Peleg .

Wywiady prasowe

Marcin Dzierżanowski przeprowadził kilka cytowanych później wywiadów , m.in. „Nie mam konta” z premierem Jarosławem Kaczyńskim i „Homotubisie” z rzecznik praw dziecka Ewą Sowińską . W wywiadzie „Nie mam konta” ( „Wprost” nr 20/2007 z 20 maja 2007 r.)[3] premier oświadczył, że trzyma oszczędności na koncie mamy, bo nie chce, by ktoś bez jego wiedzy wpłacił mu na rachunek jakieś pieniądze.

W wywiadzie „Homotubisie” ( „Wprost” nr 22/2007 z 22 czerwca 2007 r.) [4] rzecznik praw dziecka Ewa Sowińska powiedziała zaś, że poprosi psychologów ze swojego biura by zbadali, czy program dla dzieci „Teletubisie” "promuje" homoseksualizm , czym wywołała głośne kontrowersje. W obliczu zainteresowania opinii międzynarodowej Ewa Sowińska wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że została zmanipulowana przez Dzierżanowskiego. Dziennikarz miał zasugerować jej poważny problem "promowania homoseksualizmu " przez serial. Dzierżanowski potwierdził, że zastosował prowokację dziennikarską, ale uznał, że „miał do niej prawo”.[5]

Towarzystwo Przyjaciół Moniek

Marcin Dzierżanowski jest byłym prezesem Towarzystwa Przyjaciół Moniek. Wraz z późniejszym prezesem Krzysztofem Falkowskim redagował książkę pt. „Ksiądz Kanonik Kazimierz Wilczewski Honorowy Obywatel Miasta Mońki”.

Linki zewnętrzne

Przypisy


Inne hasła zawierające informacje o "Marcin Dzierżanowski":

XVI wiek ...

Wittenberga ...

1408 ...

1398 ...

Stanisław Hozjusz ...

1977 ...

Szymon Kossakowski ...

Order Orła Białego ...

List do Hebrajczyków ...

1983 ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Marcin Dzierżanowski":

Syzyfowe prace - tytuł powieści a jej główni bohaterowie (plansza 10) ...

Syzyfowe prace - tytuł powieści a jej główni bohaterowie (plansza 9) ...

113 Reformacja i kontrreformacja w Polsce (plansza 3) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie