Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Benvolio

Benvolio

Benvolio - postać fikcyjna, występująca w tragedii Williama Shakespeare'a pt. Romeo i Julia .

Benvolio jest kuzynem Romeo , zazwyczaj występuje w towarzystwie jego i Merkucja , cała trójka stanowi grupę przyjaciół. Młodzieniec ten jest powściągliwy, zawsze stara się unikać starć, dąży do zachowania pokoju pomiędzy skłóconymi rodzinami. Jednocześnie nie unika walki, gdy ta jest konieczna - tak dzieje się np. podczas pierwszego aktu , kiedy zostaje zmuszony do obrony przed Tybaltem .

Jego imię znaczy tyle, co chcący dobra - Benvolio wywiązuje się z tej roli, będąc tym, który łagodzi spory. Być może imię bohatera wywodzi się od angielskiego słowa benevolent - życzliwy, dobroduszny, co jest dość celnym opisaniem usposobienia Benvolio.

Postać pod takim imieniem występuje także w utworze Tragiczne dzieje doktora Fausta autorstwa Christophera Marlowe , będącego rówieśnikiem i inspiracją dla Szekspira.

Bibliografia

  • Leslie Dunton-Downer, Alan Riding: Szekspir. Warszawa: Hachette Livre, 2005. . 


Inne hasła zawierające informacje o "Benvolio":

Benvolio Benvolio - postać fikcyjna, występująca w tragedii Williama Shakespeare'a pt. Romeo i ...

Merkucjo ...

Romeo i Julia (film 1996) Baltazar M. Emmet Walsh -AptekarzZak Orth – Grzegorz Jamie Kennedy – SamsonDash Mihok – Benvolio Montecchi Nagrody i nominacje Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej – Oscar ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Benvolio":

Hasło nie występuje w innych lekcjach!

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie