Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Gastronomicznych

im. Jarosława Iwaszkiewicza

ul. Konarskiego 5, 85-066 Bydgoszcz
tel. (052) 349-38-61
www:   http://www.gastronomikbd.come-mail:   gastronomikbd@poczta.onet.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8618 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

ZASADNICZA SKZOŁA ZAWODOWA (2 lata)

 

TECHNIKUM GASTRONOMICZNE NR 1
(4 lata)


TECHNIKUM HOTELARSKIE (4 lata)


TECHNIKUM UZUPEŁNIAJĄCE GASTRONOMICZNE Nr 1 (3 lata)

Nasza szkoła od początku swojego istnienia dążyła do wypracowania optymalnych warunków wielostronnego rozwoju osobowości uczniów, stwarzania warunków dla rozwoju zainteresowań i talentów w rozwoju w różnych dziedzin wiedzy oraz umiejętności.

Szkoła jest atrakcyjną dla uczniów placówką edukacyjną o niepowtarzalnym obliczu. Szkoła kształci na wysokim poziomie, który gwarantuje bardzo dobre przygotowanie uczniów do następnego etapu edukacji oraz życia we współczesnym świecie. Integruje rodziców wokół wspólnej koncepcji wychowania dzieci. Jest znaczącym elementem środowiska lokalnego.

Pracuje tu wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która na bieżąco udoskonala poziom swego wykształcenia. Jesteśmy szkołą, która wychowuje i kształci, opierając się na powszechnie uznanych wartościach. Wspieramy indywidualny rozwój ucznia.

HISTORIA SZKOŁY

Historia szkoły gastronomicznej sięga korzeniami aż do okresu międzywojennego. Wówczas to w roku 1928 powstała Żeńska Szkoła Zawodowa (gospodarcza). Właścicielem szkoły było Towarzystwo Popierania Pracy Zawodowej Kobiet. Zajmowała budynek przy ulicy Gdańskiej 119. W latach 1945 - 1949 szkoła przyspasabiała młodzież w kierunku żywienia rodziny i prowadzenia gospodarstwa domowego. Od roku szkolnego 1949/1950 wprowadzony został kierunek żywienia zbiorowego w zakładach otwartych i zamkniętych.
Lata następne istnienia szkoły - to nieustanne przeprowadzki oraz ciągłe zmiany merytoryczne w programie nauczania. W 1953 r. następuje kolejna przeprowadzka szkoły do budynku przy ulicy Konarskiego 5. W gmachu tym od 1952 mieści się także szkoła odzieżowa. Następują dalsze zmiany nazwy szkoły. W latach 1952/57 było to Technikum Gastronomiczne i Zasadnicza Szkoła Gastronomiczna o specjalności: żywienie zbiorowe, kucharz.
W roku 1978 decyzją Kuratora Oświaty i Wychowania utworzono zbiorczy zakład szkolny o nazwie Zespół Szkół Gastronomicznych i Odzieżowych w Bydgoszczy. Następnie w roku 1984 Zespół Szkół Gastronomicznych i Odzieżowych w Bydgoszczy przekształcono w ZESPÓŁ SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH w Bydgoszczy z siedzibą w obiekcie przy ulicy Konarskiego 5. W skład Zespołu Szkół Gastronomicznych wchodziły: Zasadnicza Szkoła Gastronomiczna, Technikum Gastronomiczne, Technikum Gastronomiczne dla Pracujących. Od roku 1984 szkoła jest samodzielną placówką, zajmuje też samodzielnie budynek przy ulicy Konarskiego 5. W 1990 roku w Zespole Szkół Gastronomicznych oprócz szkoły zasadniczej i technikum powołano Liceum Zawodowe o specjalności kelner bufetowy.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie