Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Gastronomicznych

ul. Knyszyńska 12, 15-702 Białystok
tel. (85) 651-38-54, fax 651-34-05
www:   http://www.zsg.bialystok.pl
e-mail:   zsgastro@wp.pl
zsgastro@poczta.onet.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 16978 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 4

 

TECHNIKUM GASTRONOMICZNE (4 lata)


TECHNIKUM UZUPEŁNIAJĄCE NR 3
na podbudowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej (3 lata)


TECHNIKUM UZUPEŁNIAJĄCE DLA DOROSŁYCH NR 3
na podbudowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej (3 lata)

Nasza szkoła w listopadzie 2007 roku ukończyła 60 lat. W budynku przy ulicy Knyszyńskiej 12 mieści się od 1 września 1968 roku. Proponowane przez nas kierunki kształcenia wychodzą naprzeciw wymaganiom współczesnego rynku pracy. Profil szkoły był modyfikowany w zależności od potrzeb zatrudnienia w mieście i regionie. Szkoła uwzględnia potrzeby uczniów ambitnych i tych, którzy chcą się uczyć. W pracy wychowawczej dąży się w szkole do kształtowania człowieka odpowiedzialnego, kreatywnego, okazującego szacunek innym ludziom. Wykwalifikowana kadra pedagogiczna i dobrze wyposażone pracownie zawodowe i przedmiotowe zapewniają uczniom atrakcyjność kształcenia.

Dzięki doskonałej koordynacji szkoła nawiązuje liczne kontakty z placówkami naukowymi, zakładami pracy oraz organizacjami społecznymi. Zapewniamy wysoki poziom nauczania: uczniowie technikum od lat uzyskują na egzaminach zewnętrznych potwierdzających kwalifikacje zawodowe dobre wyniki. Oprócz tego bez problemów zdają egzamin maturalny. Młodzież ma szansę rozwijać swoje zainteresowania w wielu kołach przedmiotowych, artystycznych i sportowych.

Grono pedagogiczne w sposób profesjonalny przygotowuje uczniów do zawodu zgodnie z wymaganiami gospodarki rynkowej. Uczniowie mogą korzystać z profesjonalnej pomocy pedagogów szkolnych, którzy zajmują się również doradztwem zawodowym oraz prowadzą program profilaktyki zachowań problemowych. Grono pedagogiczne w szczególny sposób dba o dobro i bezpieczeństwo uczniów, czego dowodem jest przyznanie w roku szkolnym 2009/2010 Zespołowi Szkół Gastronomicznych Honorowego Certyfikatu Bezpieczeństwa - ,,Szkoła Bezpieczna i Przyjazna Uczniom’’. W szkole funkcjonuje również gabinet pielęgniarki.

Szkoła posiada nowoczesną bazę do kształcenia ogólnego i zawodowego w tym: 4 dobrze wyposażone pracownie technologiczne, pracownię obsługi konsumenta, pracownię hotelarzy wraz pracownią pokoju hotelowego na wzór jednostki mieszkalnej w hotelu ***, 2 pracownie komputerowe z Internetem. Bazę szkoły stanowi również: sala gimnastyczna, siłownia, boisko, biblioteka, czytelnia, centrum multimedialne, stołówka szkolna, bufet.

Współpracujemy również z wieloma placówkami gastronomicznymi. Nasi uczniowie odbywają praktyki w Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 3 oraz w licznych hotelach i placówkach gastronomicznych na terenie miasta, kraju oraz krajach Unii Europejskiej. W realizacji naszego celu, którym jest wykształcenie doskonałych fachowców pomagają nam wdrażane w naszej szkole projekty współfinansowane przez Unię Europejską

Nasi absolwenci są cenionymi i poszukiwanymi pracownikami i doskonałymi fachowcami: szefami kuchni, kucharzami, cukiernikami, kelnerami i hotelarzami w renomowanych hotelach i restauracjach na terenie kraju i za granicą. Zasób wiedzy umożliwia uzyskanie indeksów na wyższe uczelnie.

W 2011 r. w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Technikum Gastronomiczne zajęło 72 miejsce wśród wszystkich sklasyfikowanych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, 6 miejsce wśród techników w województwie podlaskim i 2 miejsce wśród techników gastronomicznych w Polsce.

Uczniowie odnoszą również liczne sukcesy w olimpiadach i turniejach na szczeblu ogólnopolskim:
  • Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności
  • Ogólnopolska Olimpiada Młodych Barmanów
  • Konkurs Wiedzy Hotelarskiej im. Leonarda Wellmana
  • Mistrzostwach Polski Kelnerów
  • Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik
  • Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kelner
  • Olimpiada Młodych Barmanów

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie