Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Komputerowy dziennik lekcyjny nauczyciela wychowania fizycznego

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3690 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 

Zawód nauczyciela nadal wymaga stałej, systematycznej, dobrze zorganizowanej pracy - a więc pracy planowej. Planowanie pracy nauczyciela wychowania fizycznego polega na sporządzaniu planów na półroczne lub roczne okresy, prowadzeniu dokumentacji pracy dydaktycznej, ustalaniu pewnych zasad postępowania i zachowania się w określonych sytuacjach i miejscach. Niektóre plany i dokumenty wynikają ze służbowych obowiązków nauczyciela i są określone jednoznacznie odpowiednimi zarządzeniami i przepisami (np. plan pracy dydaktyczno wychowawczej, rozkłady materiału nauczania dzienniki lekcyjne, dzienniki zajęć pozalekcyjnych). Inne natomiast dyktują potrzeby praktyki (np. zeszyt pracy nauczania wychowania fizycznego, dzienniczek osiągnięć ucznia szkolny kalendarz imprez sportowych).

W codziennej pracy najczęściej wykorzystywanym dokumentem jest zeszyt pracy nauczyciela wychowania fizycznego. W zeszycie tym odnotowuje się osiągane przez uczniów rezultaty, punkty i oceny z poszczególnych dyscyplin, oraz inne informacje związane z aktywnością i absencja ucznia na lekcji w danym roku szkolnym. Funkcjonuje on w postaci zeszytu lub luźnych kartek zawierających zapiski w samodzielnie rysowanych tabelach. Korzystanie z takiego zeszytu jest dość kłopotliwe a ponad to łatwo go zgubić bądź zniszczyć.

Dziś prawie wszystkie dziedziny ludzkiej działalności zostały zdominowane przez komputery. Nawet najbardziej zagorzali ich przeciwnicy z czasem przekonują się, że są one przydatne, a nawet niezbędne w życiu człowieka. Korzystamy z nich nie tylko w pracy. Wielu z nas posiada je także w domu. Komputer to już nie luksus, na który mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. Urządzenia elektroniczne stały się tak powszechne, że trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie w społeczeństwie bez nich. Komputery są nie tylko narzędziem, które wykorzystujemy podobnie jak pióro czy długopis, coraz częściej służą nam do komunikacji z innymi ludźmi. Maszyny cyfrowe stały się niezbędne do korzystania z różnego rodzaju informacji, których większość jest gromadzona za pomocą komputerów i można je odczytać jedynie, posługując się nimi.

Wraz z szybkim rozwojem sprzętu komputerowego i oprogramowania nastała powszechna komputeryzacja większości dziedzin życia codziennego. Wejście techniki informatycznej do szkół stwarza nowe możliwości dla nauczycieli wszystkich przedmiotów, także wychowania fizycznego. Szkoła w dobie obecnych form musi opierać się na dobrym nauczycielu, promującym swoje nowe ciekawe pomysły.

Dlatego pedagodzy coraz częściej uczestniczą w kursach komputerowych oraz wykorzystują komputer w pracy np. do pisania rozkładów materiału nauczania, różnego rodzaju sprawdzianów, testów, sprawozdań z wyjazdów sportowych itp.

Wykorzystując tą sytuację stworzyłam komputerowy dziennik nauczyciela wychowania fizycznego, który w znaczący sposób ułatwi pracę nauczycielom wychowania fizycznego. Jego obsługa jest bardzo prosta, a zgromadzone w nim dane będą bezpieczne. Nauczyciel będzie mógł szybko i łatwo dokonać operacji, które pochłaniają mnóstwo czasu w przypadku używania tradycyjnych notatników.

Do stworzenia komputerowego dziennika nauczyciela wychowania fizycznego użyłam programu Microsoft Excel, który należy do kategorii programów zwanych arkuszami kalkulacyjnymi.

(...)

Joanna Syska

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie