Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Gazetka przedszkolaka

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1013 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

Jest to kwartalnik wydawany przez nauczycielki grupy dla rodziców i dzieci. Zawiera informacje o tym co się wydarzyło, czego się dziecko nauczyło, w jakich imprezach uczestniczyło w ostatnich trzech miesiącach. W gazetce zamieszczamy zdjęcia robione dzieciom przy różnych okazjach.


   To już drugie w tym roku przedszkolnym wydanie naszej grupowej gazetki. Mamy nadzieję, że poprzez gazetkę przybliżymy Państwu obraz działań waszych dzieci w przedszkolu. Zapraszamy Was drodzy Rodzice do czytania wspólnie z dziećmi.

GRUDZIEŃ

      W miesiącu grudniu było dużo imprez i uroczystości. Najważniejsze dla nas było długo oczekiwane spotkanie z Mikołajem. Przez cały rok staraliśmy się być grzeczni, aby Mikołaj obdarował nas wymarzonymi prezentami. Nasze starania okazały się skuteczne, Mikołaj odwiedził nas w przedszkolu, każdego z nas obdarował prezentem. Zaprosiliśmy Mikołaja na zabawę do sali gimnastycznej. Były konkursy, tańce, bawiliśmy się wspaniale. Wybraliśmy się do Centrum Sztuki „Impart” na spektakl teatralny pt. „Muminki”. Sztuka bardzo nam się podobała.

      Pojechaliśmy na wycieczkę do Fabryki Bombek w Miliczu, aby zapoznać się ze sposobem produkcji bombek. Byliśmy pod wielkim wrażeniem, gdy pracownicy fabryki wydmuchiwali z gorącego szkła różnorodne kształty, a potem ozdabiali je przepięknymi malowidłami. Każdy z nas otrzymał bombkę z własnym imieniem. Z wycieczki byliśmy bardzo zadowoleni.

      Grudzień to miesiąc oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Nasza grupa przez cały miesiąc przygotowywała się do tego święta. Dekorowaliśmy salę, przygotowywaliśmy przedstawienie „Jasełka”, robiliśmy upominki i zaproszenia dla rodziców na „Wieczór Wigilijny”. „Jasełka” zaprezentowaliśmy na „Wieczorze Wigilijnym”, który przygotowaliśmy wspólnie z Wami. Kolędowaliśmy, dzieliliśmy się opłatkiem i obdarowaliśmy Was skromnym świątecznym upominkiem. Uczestniczyliśmy też w „Przedszkolnej Wigilii”.

      Poznaliśmy obchody Świąt Bożego Narodzenia w krajach europejskich uczestnicząc w „Wigilii Europejskiej”. W przedszkolu został ogłoszony konkurs na szopkę. Kilkoro dzieci z naszej grupy wraz z rodzicami wykonało piękne szopki, które można było podziwiać na wystawie. Artykuł o konkursie pojawił się w „Gazecie szkolnej”. Odwiedzili nas w przedszkolu studenci z Akademii Medycznej. Bawili się z nami i opowiadali jak zdrowo żyć i dbać o higienę.

STYCZEŃ

      Miesiąc styczeń rozpoczęliśmy od przygotowania prac plastycznych na konkurs pt. „Mój przyjaciel”. Dużo rozmawialiśmy o kosmosie. Oglądaliśmy ciekawe książki, które przynieśli nasi koledzy, poznaliśmy „kosmiczne mapy”. Wykonaliśmy makietę Księżyca i „spacerowaliśmy” po min jako kosmonauci. Dowiedzieliśmy się jak powstaje dzień i noc poprzez uczestniczenie w ciekawym doświadczeniu. Bawiliśmy się w „Ziemię i Słońce” oświetlając Ziemię latarką.

      W styczniu szczególnie pamiętamy o naszych Babciach i Dziadkach. Przygotowaliśmy przedstawienie, prezenty i zaprosiliśmy ukochane Babcie i Dziadków. Rodzice przygotowali poczęstunek. Podczas uroczystości prezentowaliśmy wierszyki, piosenki, zaprosiliśmy naszych gości do walczykai konkursu pt. „portret mojego wnuka / wnuczki. Zorganizowaliśmy wystawę prac. Nasi goście byli bardzo wzruszeni i szczęśliwi, niejednej babci i niejednemu dziadkowi zakręciła się łezka w oku. Wzmianka o naszej uroczystości pojawiła się w czasopiśmie pt. „Nasz czas”.

      Styczeń, to miesiąc zabaw, karnawału. W naszym przedszkolu nie mogło się obejść bez Balu Karnawałowego. Nasi rodzice postarali się zorganizować nam piękne stroje. Bawiliśmy się przy muzyce. Były tańce, zabawy, konkursy. Ten dzień pełen szaleństw uwieczniliśmy na zdjęciach.

LUTY

      Miesiąc luty zaczęliśmy od „Ferii na wesoło”. Panie przygotowały nam wiele atrakcji. Każdy dzień miał swój kolor. Bawiliśmy się gazetami, „wybraliśmy” się w kosmos, byliśmy Europejczykami. Był dzień sportu i dzień twórczości plastycznej.

      Oglądaliśmy teatrzyk „Przygody Rumcajsa” o treści ekologicznej przygotowany przez aktorów. W miesiącu lutym dużo rozmawialiśmy o zwierzątkach. Wybraliśmy się na wycieczkę do sklepu zoologicznego. Oglądaliśmy zwierzątka i rozmawialiśmy ze sprzedawcą na temat pożywienia i warunków w jakie trzeba zapewnić zwierzątkom. Narysowaliśmy zwierzątka ze sklepu zoologicznego i zorganizowaliśmy wystawę prac.

      Odwiedziliśmy zwierzątka w schronisku. Chcieliśmy im choć trochę pomóc zanosząc pożywienie. Wspólnie z rodzicami wykonaliśmy strony do książeczki grupowej pt. „Zwierzątka domowe”. W przedszkolu odwiedzili nas policjanci, przypominali nam o zasadach bezpiecznych zabaw i bezpiecznej drogi do przedszkola.

MARZEC

      W miesiącu marcu poruszaliśmy temat zdrowego odżywiania. Układaliśmy „piramidę żywnościową”, wskazywaliśmy „zdrowe” produkty i staraliśmy się jeść surówki.

      Wzięliśmy udział w IV Przeglądzie Piosenki Prozdrowotnej pod hasłem „Wiem co jem”. W ośrodku działań twórczych „Światowid” zaprezentowaliśmy piosenkę pt. „Smaczne warzywa”. Spacerowaliśmy po parku obserwując zmieniającą się przyrodę. Kilkoro dzieci z naszej grupy zostało zaproszonych na podsumowanie konkursu „Wiem jak dbać o zdrowie” i „Mój przyjaciel”. Ich prace zostały nagrodzone – to wielki sukces!

      Marzec to miesiąc, w którym żegnamy zimę i witamy wiosnę. Przygotowaliśmy się do tego dnia ucząc się piosenek i robiąc Marzannę. Dwudziestego pierwszego marca powitaliśmy wiosnę poprzez zniszczenie Marzanny i śpiewanie wiosennej piosenki na przedszkolnej uroczystości w naszym ogródku. Nasze panie ogłosiły między przedszkolny muzyczno – plastyczny konkurs pt. „Wiosna – piękna pani”. W marcu nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu. Zaprosiliśmy dzieci z okolicznych przedszkoli i SP nr 1, zorganizowaliśmy wystawę nadesłanych prac. Podczas imprezy dziewczynki z naszej grupy zaprezentowały piosenkę „Wiosna w błękitnej sukience”. Bawiliśmy się wspólnie z naszymi gośćmi, oglądaliśmy ich prezentacje muzyczne, rozwiązywaliśmy wiosenne zagadki. Wspólnie wyklejaliśmy wiosenne kwiaty. Zorganizowaliśmy wystawę naszych prac. Było miło i przyjemnie. Odwiedzili nas studenci z I roku Fizjoterapii. Przygotowali dla nas i przeprowadzili zabawy i ćwiczenia wpływające na prawidłową postawę ciała.

      Umiemy rozpoznać swoje imię i proste wyrazy. Potrafimy się podpisać. Określamy pierwszą głoskę w wyrazach i dzielimy wyrazy na sylaby. Z liczeniem też sobie dobrze radzimy, rozpoznajemy i nazywamy podstawowe figury geometryczne.


Beata Musiał Dorota Nowak - nauczycielki z Przedszkola nr 109 we Wrocławiu

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie