Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Jak zdobyć mistrzostwo województwa w piłce koszykowej ?

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 766 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

Chciałbym podzielić się własnym planem szkolenia na sezon 2005/2006, który w kwietniu 2007 roku zaowocował zdobyciem I miejsca w Wojewódzkiej Lidze żaków (woj.łódzkie). Pracowałem od podstaw z chłopcami (rocznik 94), pierwsze ich występy rozgrywane w formie Ligi Szkolnej nie były zadowalające, w Mistrzostwach Miasta zajęli 7 miejsce, ale już wtedy rozegrali kilka dobrych spotkań, w ktorych pokazali sportową złość i spore umiejętności. Po wdrożeniu mojego planu osiągnięte efekty doprowadziły nas do tytułu mistrzowskiego.

PLAN SZKOLENIA NA SEZON 2005/2006
 1. Cele szkolenia:
  Wyniki: grupa startująca I rok w rozgrywkach (I rok w grupie Żaków), zespół bez doświadczenia w tego typu rozgrywkach. Cel występu: ogranie się w rozgrywkach, doświadczenie.

  Przygotowanie fizyczne:
  • szybkość specjalna
  • moc (skoczność)
  • siła ogólna
  • koordynacja ruchowa
  Przygotowanie techniczne:
  • doskonalenie podstawowych umiejętności technicznych (rzut, podania, kozłowanie)
  • doskonalenie sposobów poruszania się po boisku w obronie i w ataku
  • zwiększenie skuteczności gry w ataku
  Przygotowanie taktyczne:
  • doskonalenie umiejętności zajęcia właściwego miejsca na boisku w ataku i obronie, umiejętność szybkiego przejścia drużyny z obrony do ataku i odwrotnie
  Przygotowanie psychiczne:
  • wzmocnić wiarę we własne umiejętności i umiejętności partnerów
  • wyznaczyć cele i konsekwentnie do nich dążyć
 2. Okres przygotowawczy: 01.04.2005 – 07.07.2005

  Trening stacjonarny w sali oraz w terenie (stadion sportowy), basen (1 h).
  Zajęcia odbywały się trzy razy w tygodniu (3x1,5 h) i miały na celu kształtowanie ogólnej sprawności fizycznej oraz podstawowych elementów techniki. W tym okresie stosowana duża ilość sportów uzupełniających. W okresie od 12 – 22.08.2005r. młodzi zawodnicy doskonalili swoje umiejętności na obozie sportowym.
 3. Okres startowy:
  1. Podokres przedstartowy: 01.09.2005 – ok. 15.10.2005r.
   Duża intensywność treningu.
   Ćwiczenia ukierunkowane stanowią 80%, a ćwiczenia ogólnorozwojowe 20% objętości treningu. Doskonalenie specjalnych cech motorycznych: szybkość, moc, zwinność, koordynacja i siła oraz wytrzymałość specjalna. Doskonalenie rozwiązań techniczno – taktycznych w obronie i w ataku. Udział w meczach kontrolnych. Przeprowadzane testy sprawności fizycznej.
  2. Okres startowy: październik 2005 – marzec 2006
   Utrzymanie formy sportowej.
   Doskonalenie elementów techniki i taktyki bezpośrednio wpływających na wyniki sportowe. Wprowadzanie korekt po meczach ligowych. Bardzo ważna regeneracja i stymulacja psychiczna.
 4. Okres przejściowy:
  Okres ten ma za zadanie regenerację psychiczną i fizyczną po trudach sezonu. Zajęcia odbywały się w sali gimnastycznej, treningi uzupełniały braki w zakresie przygotowania fizycznego i technicznego. Zajęcia prowadzone były z małą i średnią intensywnością. Mała intensywność zapewniła dokładne wykonywanie ćwiczeń i wyeliminowała błędy techniczne. Zajęcia ogólnorozwojowe przeplatane były techniką oraz sportami uzupełniającymi. Duża indywidualizacja zajęć, szczególnie dla zawodników zaplecza. Rozgrywanie meczy towarzyskich.
Marcin Nowak
nauczyciel wychowania fizycznego

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie