Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Jan Paweł II Wielki

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 746 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

Dnia 6.04.2006 r. dzieci 5-6-letnie zaprezentowały program artstyczny poświęcony I rocznicy śmierci Jana Pawła II. W związku z tym chciałabym się podzielić z innymi nauczycielami naszym przedsięwzięciem.
Przedszkole Publiczne nr 5 w Łomży  znane jest z rozwijania u dzieci zdolności teatralnych, podtrzymywania tradycji i kształtowania świadomości narodowej młodego pokolenia. Doskonałą okazją ku temu była I rocznica śmierci najwspanialszego z rodaków Papieża Jana Pawła II. Dzięki tej okazji mogliśmy przybliżyć dzieciom postać Ojca Świętego jako przewodnika na naszej drodze życia i pasterza całego świata.

Przygotowania do tej uroczystości rozpoczęły się wiele tygodni wcześniej. Nurtowały nas pytania: Czy dzieci będą zdawały sobie sprawę z powagi tej chwili ? Czy poradzą sobie z odpowiedzią na pytania?: ,,Kim był Jan Paweł II?”, ,,Za co go kochamy?”, ,,O co będziemy się modlić?” oraz ,,Jak można uczcić I rocznicę śmierci Ojca Świętego?”. Ku naszemu zdziwieniu odpowiedzi dzieci okazały się nad wyraz dojrzałe i mądre. Byłyśmy już pewne, że z taką wiedzą  dzieci jesteśmy zdolni podołać temu zadaniu.

Podjęłyśmy więc kolejne przedsięwzięcie, by przygotować montaż słowno-muzyczny poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. W dążeniu do celu wspierała nas Pani Dyrektor Jadwiga Juchniewicz. Przy doborze utworów kierowałyśmy się zarówno wiekiem dzieci, poziomem ich rozwoju oraz własnymi założeniami wychowawczo-dydaktycznymi. Bardzo ważną sprawą było przygotowanie scenografii.  Wszyscy pracownicy przedszkola czynnie włączyli się do pomocy. Rodzice również nie byli obojętni. Pomagali w utrwalaniu tekstów, kserowaniu zaproszeń, wizytówek, dopytywali się jak mają ubrać swoje dziecko i kiedy odbędzie się ta uroczystość. Można powiedzieć, że cały czas żyli tą uroczystością.

Wreszcie nadszedł oczekiwany przez wszystkich dzień 6 kwietnia 2006r.  Do naszego przedszkola przybyli zaproszeni goście, media oraz rodzice.  Nasze dzieci odświętnie ubrane wręczały wchodzącym białe wstążeczki i karteczki z fotografią Papieża i Jego słowami: ,,Nie lękajcie się, Chrystus zwyciężył świat. On jest z nami zawsze”.

Po usłyszeniu melodii i słów wypowiedzianych przez Jana Pawła II ,,Abba Pater” dzieci jedno za drugim prowadzone przez absolwentkę naszego przedszkola z Pismem Świętym w ręku wkroczyły na środek sali. Po zajęciu miejsc przez dzieci zostały odczytane słowa Ewangelii wg Św. Jana. Następnie sześciolatki swoją miłość i wdzięczność kochanemu Ojcu Świętemu wyraziły w wierszach i piosenkach takich jak: ,,Polskie Kwiaty”, ,,Abba Ojcze”, ,,Barka”. Na koniec uroczystości wystąpił absolwent naszego przedszkola odczytując modlitwę o szybką beatyfikację Ojca Świętego.

Następnego dnia to jest 07.04.06 r. ten sam program artystyczny wystawiłyśmy w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Łomży. Na występ przybyły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 9 i  nr.4 oraz uczniowie  ze Szkoły Podstawowej nr 7 i nr 9. Zaproszeni goście nagrodzili gromkimi brawami naszych małych artystów.

W naszym przedszkolu organizujemy bardzo wiele uroczystości, ale ta była wyjątkowa, zarówno dla nauczycieli, dzieci, rodziców i zaproszonych gości.Barbara Florczyk, Barbara Tyszka

Przedszkole Publiczne nr 5 w Łomży

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie