Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Opinia o praktykantce

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 218308 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

Opinia o praktykantce może stanowić pomoc w ocenie pracy studentów pedagogiki odbywających praktyki w szkołach podstawowych.

OPINIA o praktyce pedagogicznej odbytej przez panią ……………………….w klasie trzeciej Publicznej Szkoły Podstawowej nr ……w……………………………………….

Pani ……………………………………odbywała praktykę pedagogiczną w klasie trzeciej w okresie od …………….do ……………. Zapoznała się z podstawowymi dokumentami obowiązującymi w szkole (statut, przepisy BHP, dziennik lekcyjny, program nauczania realizowany w klasie trzeciej, podręczniki, dokumentacja pracy nauczyciela).

W pierwszym tygodniu praktyki hospitowała zajęcia prowadzone przez opiekuna. Aktywnie włączyła się w przygotowanie i przeprowadzenie klasowej dyskoteki karnawałowej. Uczestniczyła również w dwóch wyjazdach dzieci na basen do………………….

W drugim tygodniu praktyki przeprowadziła zajęcia zintegrowane w dwóch ośrodkach tematycznych: „Zmieniamy się”, „Jak to w rodzinie” oraz lekcję wychowania fizycznego i zajęcia zespołu wyrównawczego. Zajęcia przeprowadzone przez panią …………………….opierały się na przygotowanych samodzielnie konspektach konsultowanych i zatwierdzonych przez opiekuna.
Zajęcia zostały przeprowadzone poprawnie pod względem merytorycznym i metodycznym. Praktykantka stosowała różnorodne metody i formy pracy celem kształcenia u uczniów postawy badawczej i odpowiedniej motywacji. Atrakcyjność lekcji podnosiły zastosowane środki dydaktyczne wykonane przez nią samodzielnie. Czas wykorzystywany był na lekcjach optymalnie. Relacje praktykantki z uczniami rozwijały się harmonijnie. Jej stosunek do uczniów charakteryzuje życzliwość, otwartość i opanowanie emocjonalne.
Wymagania wobec nich formułuje jasno, nagradza pochwałami.
Cele zajęć przedstawia trafnie. Wyczerpująco i umiejętnie prezentuje nowe treści.
Tworzy przyjazny klimat uczenia się, nie ma problemów z utrzymaniem dyscypliny na lekcjach. Buduje na lekcjach atmosferę sprzyjającą rozbudzaniu ciekawości uczniów. Studentkę cechuje sumienność, takt i serdeczność w kontaktach interpersonalnych z uczniami i nauczycielem, jest osobą kreatywną.

Pani ……………………zaliczyła praktykę w klasie trzeciej Publicznej Szkoły Podstawowej nr ………w………………………………………..na ocenę…………………….

Opiekun praktyki Opracowała Gabriela Rubin

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie