Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Niekonwencjonalne zadanie domowe z nauczycielem w roli głównej

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 843 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

Niechęć uczniów do odrabiania zadań domowych jest wiecznym utrapieniem nauczycieli. Często głowią się oni nad sposobem zachęcenia ucznia do tej pracy. Oto przykład zadania domowego sprawdzającego czy podopieczny posiadł umiejętność pisania i rozumienia instrukcji.
Żeby uatrakcyjnić pracę, podpowiedziałam, że powinna ona dotyczyć nauczyciela; być zrozumiała nawet dla humanisty, laika; być nietuzinkowa tzn. przyjemna w czytaniu, słowem taka, żebym po 20 instrukcji nie zasnęła lub zanudziła się na śmierć. Liczyłam na poczucie humoru uczniów i nie zawiodłam się.
Przedstawiam próbkę ich umiejętności.

Instrukcja obsługi nauczyciela

I. Przeznaczenie
,,Nauczyciel” służy do uczenia i wychowywania dzieci. Niski koszt eksploatacji i łatwa obsługa są szczególnymi zaletami tego wyrobu.

II. Budowa
Produkt wykonany jest z taśmy aluminiowej. Składa się z elektronicznych podzespołów: tułowia, głowy, rąk i nóg. Otwory w zwojach mózgowych pozwalają ujść nadmiarowi pary wytwarzanej podczas gniewu na ucznia lub euforii z jego postępów.

III. Wyposażenie
• Teczka z książkami
• Flakonik uśmiechu
• Dziennik
• Baterie A4
• Karta dostępu
• 2 zł
• Kapelusz z kwiatkiem lub w przypadku panów z piórkiem

IV. Obsługa
W zależności od potrzeb z ,,Nauczyciela” można korzystać bez kart dostępu. Wtedy należy wrzucić 2 zł w otwór z tyłu głowy. ,,Nauczyciela” trzeba regenerować, co miesiąc. W razie złych ocen zaleca się odinstalowanie mózgu. Produkt w czasie nauczania czy zabawy należy chronić przed utratą głosu. By temu zapobiec radzi się zaglądać czasem do dzieci i pilnować, aby ,,Nauczyciel” nie krzyczał i nie zepsuł się. Po użyciu złożyć produkt na pół i podłączyć do źródła prądu o natężeniu 230V. Pomoże to naładować się bateriom. W razie nagłego wyprowadzenia ,,Nauczyciela” z równowagi należy od razu zastosować flakonik uśmiechu. Wlewa się go przez ucho, co powoduje natychmiastowe działanie. Przy euforii zalecamy preparat smutku, niedołączony do zestawu. Można go kupić w sklepie lub supermarkecie.

V. Uwagi!
1) ,,Nauczyciela” chronić przed upadkami i uderzeniami
2) Niedopuszczalne są jakiekolwiek samodzielne naprawy podczas trwania gwarancji. Dodatkowo grozi to poparzeniem
lub skasowaniem ocen (niestety także dobrych)
3),,Nauczyciela” polonistę ustawia się w odległości nie mniejszej niż 1 m od ,,Nauczyciela” matematyka, chemika lub fizyka i nie dopuszcza do zwarcia.
4) Należy co jakiś czas chwalić swego ,,Nauczyciela” za dobre wyniki nauczania i wyprowadzać go na spacer. Wiadomo, że ,,Nauczyciele” humaniści kochają las. Z ,,Nauczycielami” przedmiotów ścisłych należy pójść na wykład np. ,,Chemia w oku” lub ,,Matematyka dyskretna”
5) Należy także zwracać się do ,,Nauczyciela” grzecznie. Mają oni, bowiem poczciwe, choć elektroniczne serca.

Henryka Marciniak

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie