Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Dzień Matki

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2122 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

Wiosną 26 maja , kiedy wszystko budzi się do życia, mamy mają swoje święto.Klasa druga przygotowała mamom miłą uroczystość.Obejmuje ona wiersze , piosenki oraz krótkie przedstawienie.

DZIEŃ MATKI

Scenariusz uroczystości dla klasy drugiej


UCZEŃ I Dzisiaj wielkie święto - to święto wszystkich mam. Cieszę się ze wszystkimi , że własną mamę mam. Dzisiaj jej ofiaruję, Co mam najdroższego, żeby pamiętała, kogo ma kochanego. Ja Twe dziecię mamo, Dziś przed Tobą staję. Swoje własne serce Tobie dziś oddaję.

UCZEŃ II Dziękuję Ci mamo, Za wszystko dziękuję I za to, że jesteś I za to, że żyję. Dziękuję Ci za to, co dla mnie zrobiłaś, Mamo- nawet za to, że mnie urodziłaś. Za wszystko Ci mamo, dziś z serca dziękuję i za Twe zmartwienia Twe dłonie całuję.

UCZEŃ III Za to- droga mamo, Że mnie pokochałaś, Że dla mnie swe serce, Troskliwe oddałaś. Dziękuję Ci za to, Że zawsze czas miałaś. Za to, że gdy chciałem - to mnie wysłuchałaś.

UCZEŃ IV Dzisiaj Twoje święto, Mamusiu kochana. Po kuchni się krzątam, Od samego rana. Nie mogę przegapić, Mamo- Twego święta, Abyś przez dzień cały Była uśmiechnięta. I w dniu Twego święta Laurkę Ci wręczę. Choć niewiele umiem, Dzisiaj Cię wyręczę. Piosenka ,,Sto lat i więcej; Żyj nam droga mamo, Sto lat- jeszcze więcej. Oszczędzaj więc mamo, Spracowane ręce. Żyj nam mamo długo, Najdłużej na świecie, Że Cię kocha , powie Każde Twoje dziecię. Niechaj się raduje Twoje dobre serce, Żyj nam mamo długo, Sto lat, nawet więcej.

UCZEŃ V Dzisiaj Ci przynoszę Bukiet kwiatów wonnych, Że Cię mam w serduszku, Śpiewa kwiatek polny. Dla Ciebie mamusiu, Chabry, maki, bratki. Kwiaty ogrodowe I polne bławatki. Niech Ci pachną długo, Długo jak najdłużej. Niech nigdy nie więdną, Ogrodowe róże. Dla Ciebie ,mamusiu, Te kwiatów bukiety, Za Twe poświęcenie I trudy niestety. Dzisiaj z nich uplotę, Wianuszek malutki. Niech to będzie prezent Ode mnie skromniutki.

UCZEŃ VI Dzisiaj Ci mamusiu, Wszystko oddać pragnę I Twoje marzenia Może dzisiaj zgadnę. Złotą gwiazdkę z nieba, Oddać chciałbym Tobie, Pomóc Ci we wszystkim, Tak jak tylko mogę.

UCZEŃ VII Dla Ciebie mamusiu, Dziś mam serce złote I Ciebie całować Mam wielką ochotę. Tysiąc pocałunków Dziś dla Ciebie mamo. Zapamiętaj sobie, - że jesteś kochaną.

UCZEŃ VIII Dla Ciebie dziś mamo słowa mej wdzięczności, zawsze na Twej twarzy niechaj uśmiech gości. Żyj moja mamusiu, Sto lat- może więcej, Przyjmij dziś ode mnie, Całuski w podzięce. Za trud i staranie Dzisiaj Ci dziękuję, 100 lat, 100 lat mamo szczerze Ci winszuję.

UCZEŃ IX Wszystkie dzieci na Dzień Matki Malowały dla mam kwiatki. Ala- fiołki, Ola- dalie, Basia - róże i konwalie, Zosia białe pelargonie, Ewa- maki, Grześ- lewkonie, Michał dzwonki, Krzyś- goździki, Tadek z Jurkiem- słoneczniki. Pani w klasie się przechadza, Tu popatrzy, tam doradza... Zatrzymała się nad Kaziem. - Ojej! Co to! - To? To bazie! - To są bazie? Mnie się zdaje, że gryzmoły i maziaje! Popatrz, jak malują dzieci- Tu wiązanka, tam bukiecik... I już słychać z lewa, z prawa: -To laurka?! To szkarada! -Czy to siano? Czy też osty? -Raczej jakieś wodorosty! -No ja nie wiem, co się stanie, kiedy to pokażesz mamie! - Ale wpadka! - Ale plama! Lecz gdy się zjawiła mama, Pochyliła się nad Kaziem. - Ojej, jakie piękne bazie! Patrzcie jak mój syn maluje! Bardzo, synku, ci dziękuję! Znaleźć piękno, to jest sztuka, Lecz go warto zawsze szukać!

UCZEŃ X Dla mamy zostanę lekarzem! Ja mamę tak lubię i kocham Za wszystkie wspaniałe smakołyki, Że kiedy mama tak kaszle czasami, To chciałbym jej robić zastrzyki. Dla mamy zostanę lekarzem, Bo mamę tak często coś boli I kiedy urosnę troszeczkę, To wreszcie się zbadać pozwoli. Ja mamę tak lubię i kocham I kiedy ją męczy chrypka taka, Wyjąłbym chrypkę cienkimi szczypcami I wrzucił do zlewozmywaka. Ja mamę tak lubię i kocham I szkoda, że słabo piszę jeszcze, Bo zaraz miałbym ważną receptę, Na ból głowy i różne dreszcze.

INSCENIZACJA,, NASZA KOCHANA MAMA

(OSOBY: Dziecko I, Dziecko II, Dziecko III, Dziecko IV, Łukasz, Mama, Kazio)

Dziecko I: Drogie i szanowne Mamy! Dzisiaj dla was, na tej scenie, Kilka scenek odegramy!

Dzieci razem: Zaczynamy przedstawienie!

Dziecko II: Kiedy jest Ci smutno nieraz I gdy nic cię już nie śmieszy Kiedy ci się na płacz zbiera, Kto przytuli Cię, pocieszy ?

Dziecko III: Kto pogładzi cię po głowie, Kto lizakiem poczęstuje?

Dziecko IV: Kto ci dobre słowo powie, Chuchnie, dmuchnie, wycałuje?

Dzieci razem: Oczywiście, wciąż ta sama, Ukochana nasza MAMA.

Dziecko I: Patrzcie teraz , co się stanie, Kiedy mamy się nie słucha: Łukasz właśnie je śniadanie... Nie chce mleka, to ci Łukasz!

Łukasz: Oj! Oj, mamo, brzuch mnie boli, Jakbym najadł się fasoli, Jakbym połknął beczkę śledzi, Coś takiego we mnie siedzi!

Mama: Co Łukaszku opowiadasz, Przecież kłamać jest nieładnie! Wypij mleko, bułkę zjadaj, To ból zarz też przepadnie!

Łukasz: Ale mamo, prawdę mówię, Pić nie mogę tego mleka, Chociaż bardzo lubię mleko , Bo jest zdrowe dla człowieka!

Dziecko I: I nie pije mleka wcale, Coraz inne ma wymówki, A to głowa, a to palec, To go właśnie gryzą mrówki...

Dziecko II: Mama prosi i namawia, Ale on się nie poprawia!

Dziecko III: Czy tak wolno robić dzieci, Jak to robi mały Łukasz?

Dzieci razem: Nie, nie wolno za nic w świecie Trzeba zawsze mamy słuchać!!!

Dziecko I: Spójrzmy teraz na Kazika, Który nigdy nie chce sprzątać. Kiedy widzi miotłę zmyka, W kurzu kryjąc się po kątach!

Mama: Chodź tu Kaziu, moje złotko Pomóż sprzątnąć mi mieszkanie, Wszystkie kurze wymieć zmiotką...

Dziecko III: Ale Kaziu zaraz kłamie:

Kaziu: Z chęcią mamciu Ci pomogę, Lecz w tej chwili , to nie mogę. Tak zmęczyłem się obiadem, Że sam nie wiem, czy dam radę?!

Mama: To odpocznij synku drogi, Jak odpoczniesz zmieć podłogi!

Dziecko IV: Jednak Kaziu nie ma chęci, Jak najęty dalej kręci:

Kaziu: Jutro, albo kiedy indziej, Pozamiatam obiecuję, Może mi ochota przyjdzie, To i kota wyszczotkuję.

Dziecko I: Pomóc mamie przecież trzeba, A ten Kazio to leń rzadki, Tylko na tapczanie ziewa, Zamiast zmywać, podlać kwiatki.

Dzieci razem: Takich leni w naszej klasie, To na szczęście nie ma wcale, Nie unika nikt mozołu, Każde z nas ma wiele zalet. I nie tylko na Dzień Matki, Chętnie mamom pomagamy! Nie za lalki , czekoladki, Ale za to je kochamy, Że jedyne są na świecie, Bardzo dobrze o tym wiemy, I tak dbają o nas przecież, Że im z serca DZIĘKUJEMY!!!

Opracowanie: Bożena Pławska

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie