Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Opis przebiegu międyszkolnego konkursu ortograficznego dla klas I_III

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2233 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

Opis przebiegu międzyszkolnego konkursu ortograficznego

Dnia 10 maja 2005r. W Publicznej Szkole Podstawowej w Klęczkowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii” dla klas I-III. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z pięciu szkół podstawowych.. Organizatorki konkursu przygotowały i przesłały do wszystkich szkół gminy Działdowo regulamin wraz ze słowniczkiem wyrazów trudnych.
Udział w konkursie poprzedziły eliminacje przeprowadzone w poszczególnych szkołach.

Tekst dyktanda konkursu międzyszkolnego:

Halinka, Henio i Jacek wyjechali nad jezioro. Jest to już szósty wspólny wyjazd tej grupy. Dzieci zabrały ze sobą: hamak, menażki i odpowiednia odzież. Noc spędziły w leśniczówce. Na śniadanie zjadły chleb z twarożkiem i ogórkiem. Po chwili były gotowe do wędrówki. Miały w planie podziwianie krajobrazów, obserwowanie zwierząt i pływanie łódką. Halinka zachwycała się dorodnymi muchomorami oraz różnymi gatunkami mchów. Chłopców zainteresowało stadko dzików, które przywędrowało tuż pod leśniczówkę. Nie było czasu na dalsza obserwację. Dzieci nie mogły spóźnić się na przystań. Truchtem dotarły nad jezioro. Wysiłek poszedł na marne. Wypożyczalnia sprzętu wodnego była już nieczynna.

Komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu:

I miejsce zajęła uczennica Milena Szeluga ze Szkoły Podstawowej w Ksziężym Dworze

II miejsce uczennica Kinga Szczepańska ze Szkoły Podstawowej w Turzy Wielkiej

III miejsce uczennica Aleksandra Wawrzyńska ze Szkoły Podstawowej w Turzy Wielkiej

W czasie konkursu panowała miła i serdeczna atmosfera. Uczniowie biorący udział w konkursie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne. Nawiązali również nowe znajomości.
Organizatorzy zapewnili dzieciom słodki poczęstunek. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody w postaci słowników ortograficznych, a pozostali uczestnicy dyplomy za udział w konkursie.
Dla nauczycieli konkurs był okazją do wymiany doświadczeń i rozmów na temat metod pracy kształtujących umiejętności ortograficzne u dzieci młodszych.Organizatorki konkursu:
G. Lauterbach i E. Jackowska

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie