Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Ocena dorobku zawodowego stażysty

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1800 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

Projekt oceny nauczyciela odbywającego staż

Gdańsk, dn. ..............

Opiekun stażu
.........................


Pani
XXX
Dyrektor ........................
..........................................
w.......................................W związku z zakończeniem stażu na nauczyciela kontraktowego przez panią XYZ przedstawiam poniżej projekt oceny dorobku zawodowego.


.................................................
podpis opiekuna stażuPani mgr XYZ jest absolwentką Uniwersytetu.................., który ukończyła w 2003 roku. W okresie swojego stażu w..........................................trwającego od 1 września 2004 roku do 31 maja 2005 roku nabyła umiejętności w zakresie nauczania języka angielskiego oraz wychowywania dzieci i młodzieży. Co więcej, pani XYZ dała się poznać jako wzorowy i odpowiedzialny nauczyciel. Każda z lekcji, które obserwowałam jako opiekun stażu była solidnie przygotowana. Każda posiadała kompletny plan oraz dodatkowe materiały i pomoce przygotowane przez nauczyciela. Pani XYZ opracowała również samodzielnie testy przy pomocy komputera. Lekcje realizowane były w ciekawy i atrakcyjny dla uczniów sposób, z użyciem środków audiowizualnych. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej, serdecznej atmosferze, a nauczyciel służył swoją pomocą i zachęcał mniej aktywnych uczniów do uczestnictwa w lekcjach. Jest to bardzo istotne szczególnie w wypadku pracy z grupami mniej zaawansowanymi, gdzie młodzież często ma słabszą motywację do nauki.
Pani XYZ obserwowała również lekcje prowadzone przez opiekuna stażu. Bardzo chętnie uczestniczyła w omawianiu zarówno lekcji przeprowadzonych przez siebie, jak i tych obserwowanych. Wymiana doświadczeń i opinii między stażystka a opiekunem stażu polegała również na wspólnej ocenie podręczników do nauki języka angielskiego czy wymienianiu się ciekawymi materiałami dodatkowymi. Chętnie współpracowała ze wszystkimi nauczycielami języka angielskiego w szkole. Pani XYZ wzięła również czynny udział w przeprowadzeniu konkursu „Red, White and Blue”, a także samodzielnie przygotowała zorganizowała szkolny konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii, Irlandii i Stanach Zjednoczonych.
We współpracy z panią ................., pani XYZ sprawowała także opiekę nad klasą III .... i uczestniczyła w ważnych wydarzeniach z życia tej klasy (wyjścia na imprezy kulturalne, Mikołajki, Wigilia klasowa, spotkania klasowe, a także spotkania z rodzicami uczniów), jak również zorganizowała i pilotowała wizytę grupy zaawansowanej kl. III ....... w bibliotece brytyjskiej (British Council Library). Obserwowała także i przeprowadziła lekcję wychowawczą w klasie III.
Pani XYZ zapoznała się ze wszystkimi aktami prawnymi dotyczącymi funkcjonowania szkoły, planem wychowawczym, WSO, przepisami BHP i PPOŻ oraz poznała procedurę awansu zawodowego.
Brała udział we wszystkich radach pedagogicznych, co potwierdzone jest w dokumentach. W czasie trwania stażu na bieżąco prowadziła wzorową dokumentację. Ponadto brała udział w warsztatach metodycznych i spotkaniach z konsultantami wydawnictw oraz samodzielnie studiowała różnorodne publikacje, przede wszystkim dotyczące metodyki nauczania języka angielskiego.
Analizując prace pani XYZ podczas trwania jej stażu, uważam ją za osobę bardzo dobrze przygotowaną do nauczania języka angielskiego. Posiada ona odpowiednie kwalifikacje i wciąż je podnosi. Udowodniła, że potrafi pracować zarówno ze słabszym jak i z bardzo zdolnym uczniem. Posiada cechy charakteru, które zapewniają jej szacunek i sympatię młodzieży, a także chęć współpracy ze strony koleżanek i kolegów. Należy też podkreślić jej rzetelność, pracowitość i odpowiedzialność.

Dorobek zawodowy nauczyciela stażysty pani XYZ oceniam pozytywnie..................................................
podpis opiekuna stażu
AUTOR: bigblue (Katarzyna Kuźma)

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie