Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Piosenki na Dzień Matki

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1120 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 Nauczyciel muzyki musi samodzielnie stworzyć akompaniamenty do piosenek lub własne aranżacje na zespół instrumentalno-wokalny. W każdej szkole znajdzie się uczeń, który potrafi grać na jakimś instrumencie, a jeśli znajdzie się ich kilku to już powód do stworzenia zespołu.
Do mojego krótkiego artykułu dołączyłam plik, w którym zawarte są piosenki na Dzień Matki. Każda piosenka zawiera partyturę na zespół w postaci pliku graficznego GIF, a także akompaniament zapisany w formacie MIDI. Proponowane przeze mnie instrumenty można zastąpić dowolnymi o podobnej skali. Plik MIDI może posłużyć jako gotowy akompaniament lub można poddać go edycji za pomocą programu np. CUBASE, SIBELIUS, CODA FINALE. Każdy z tych programów potrafi otworzyć plik o rozszerzeniu MID, zmienić w nim tonację, głośność i barwę użytych przeze mnie instrumentów. Jakość brzmienia akompaniamentów zależy w dużym stopniu od jakości karty dźwiękowej w komputerze. Do odtwarzania plików MIDI można użyć też dowolnego elektronicznego keyboardu zaopatrzonego w stację dysków. Pliki MIDI można otwierać standardowym „Windows Media Player” lub programem „Van Basco karaoke player” (dostępnym bezpłatnie na stronie http://www.vanbasco.com/), który zmienia tempo i tonację w czasie rzeczywistym, co pozwala na idealne dostosowanie akompaniamentu do możliwości technicznych i skali głosu ucznia.
Mam nadzieję, że moja praca okaże się pomocna dla nauczycieli muzyki i nie tylko.

Beata Łaniewska

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie