Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
"Wielkanocna pisanka" - finał konkursu plastycznego

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1269 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 Głównym celem było jednak wzajemne poznanie się, nawiązanie bliższego kontaktu, integracja.

1. POWITANIE GOŚCI.
Dzieci z grupy sześciolatków z naszego przedszkola uroczyście powitały wzystkich obecnych śpiewając hymn" Teczowego przedszkola"oraz wykonujac barwny taniec" z kolorowymi , muślinowymi chusteczkami , do muzyki F. Chopina.

2."Rekord Guinesa"- to zabawa , która pozwoliła nam bliżej poznać się. Wszyscy uczestnicy ustawili sie w kole. Po " wyzerowaniu" zegarka każdy musiał jak najszybciej powiedzieć swoje imię, lub zaakcentować swoją obecność uniesieniem ręki, uśmiechem lub jakimś innym gestem. Zabawę powtórzyłyśmy trzy razy, za każdym razem uzyskując lepszy wynik. "Pobiliśmy "rekord Guinesa w witaniu się na czas.

3.Następnie zaprosiłyśmy wszystkich do udziału w tańcu integracyjnym, celowo nawiązującym do tematyki świątecznej. W rytm znanej polki" zbieraliśmy jajka do koszyczka", ozdabialiśmy je różnymi wzorami rysując wężyki, fale, kółka, kropki itp., a następnie jak nakazuje tradycja wielkanocna był "śmigus- dyngus". Wrytm muzyki " nabieraliśmy w wiadra wody i polewaliśmy sie nawzajem."

4."Wielkanocna pisanka"- to zadanie dla każdego z utworzonych zespołów. Dzieci wspólnie ze swoimi opiekunami, ozdabiały różnorodnym materiałem wielką, kolorową pisankę z brystolu. W tle rozbrzmiewała muzyka A. Vivaldiego "Cztery pory roku- wiosna." Po skończonej pracy , kolorowe "pisanki" stały sie ozdobą naszej sali.

5.Zabawa integracyjna pt." Pisanka" -na melodię znanej zabawy" Deszczyk".
"Tu pisanka, tu pisanka.
Święta, święta tuż.
Tu pisanka , tu pisanka.
Święta, święta tuż.
Wielkanocy czas,
Wielkanocy czas.
Wiosna , wiosna , wiosna wokoł nas."

6."Pisanka dla ciebie"- wykonanie pisanki z folii aluminiowej. Ustawieni w kole staramy sie zrobić pisankę z folii aluminiowej. Następnie kładziemy ją przed siebie i przesuwamy o trzy miejsca. "Pisanka" leżąca przed nami jest prezentem świątecznym, otrzymanym od współuczestnika spotkania.

7.Konkurs sprawnościowy pt."Przenieś jajko"- zadaniem dzieci bylo przeniesienie pisanki wielkanocnej na drewnianej łyżce, w taki sposób, aby jej nie zrzucić. Pozostałe dzieci "dopingowały" kolegów.

8.Konkurs sprawności manualnych pt. "Zajączki".- Zadaniem dzieci bylo jak najszybsze nawinięcie sznurka z zawieszonym "zajączkiem "na patyczek.

9.Zabawa pt. "Bluszcz".-w tej zabawie nawiązałyśmy do wiosny. Mówiłyśmy o budzącej się do życia przyrodzie. Zabawa polegała na wzajemnym podaniu sobie rąk w taki sposób, żeby można było się rozciągnąć w różnych kierunkach po całej sali, tworząć "plątaninę gałązek".

10.Posumowanie konkursu- Rozdanie nagród i dyplomów przez panią dyrektor i panią wizytator.

11.Zabawa integracyjna " Ciasto". Nawiązałyśmy do tradycji świątecznych: pieczenie mazurków i bab wielkanocnych. W rytm muzyki nasladowaliśmy kolejne czynności konieczne przy pieczeniu ciasta.

Rozbawieni i trochę zmęczeni udaliśmy się na słodki poczęstunek.Obok ciastek, cukierków i paluszków największym powodzeniem cieszyły się baby wielkanocne, upieczone specjalnie na tę uroczystość.
Dzieci bardzo przeżywały to spotkanie, dla większości w nowym miejscu.Jednak z ogromną przyjemnością obserwowałyśmy ich zaangażowanie i radość.W czasie poczęstunku była chwila na rozmowę, wymianę doświadczeń i bliższe poznanie się.Okres świąteczny był doskonałą okazją do spotkania się, wspólnej zabawy, zawierania przyjażni i kutywowania tradycji wielkanocnych.


Pomysły zabaw i tańce integracyjne zaczerpnięto z warsztatow KLANZY.

Opracowały: mgr Barbara Bałdyga
mgr Bożena Jabłońska

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie