Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Marcowa pogoda

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1939 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 


Scenariusz zajęć ruchowych dla dzieci 4,5 – letnich

Temat: „Marcowa pogoda” – zestaw zabaw i ćwiczeń ruchowych prowadzony metodą opowieści ruchowej.
Cel ogólny: Zachęcanie dzieci i tworzenie okazji do zabaw ruchowych indywidualnych i grupowych z wykorzystaniem różnych przyborów.
Cele operacyjne: dziecko ilustruje treść opowiadania ruchem, umie współpracować w zespole i z partnerem, przestrzega zasad bezpieczeństwa obowiązujących w czasie ćwiczeń gimnastycznych.
Metoda: czynna – zadań stawianych dzieciom.
Forma: zajęcie z całą grupą, z zespołem, w parach.
Środki wspomagające działania: szarfy, instrumenty perkusyjne.

Przebieg zajęcia:

Pewnego marcowego dnia przedszkolaki wybrały się na spacer (dzieci maszerują po sali).
Kiedy tak maszerowały, marcowa pogoda nie raz dawała im o sobie znać. Najpierw zaświeciło mocno słonko (dzieci robią „słoneczka”), potem powiał silny wiatr (dzieci naśladują silny wiatr dźwiękiem – szsz i ruchem rąk). Całe niebo się zachmurzyło i zaczął padać malutki deszczyk, potem coraz większy i większy, aż wreszcie zrobiła się straszna ulewa (dzieci za pomocą instrumentów perkusyjnych naśladują deszcz o różnym nasileniu).
Przed deszczem dzieci schowały się pod drzewem (zespół chłopców robi drzewo a zespół dziewczynek chowa się, zamiana ról). Kiedy ulewa ustała, dzieci zobaczyły dookoła siebie kałuże – małe i duże. Zabawiły się w ich przeskakiwanie (dzieci przeskakują przez rozłożone szarfy). Nagle – niebo pociemniało i znów zerwał się wiatr (dzieci naśladują wiatr) i zaczął padać śnieg. Najpierw malutkie płatki a potem coraz większe i większe (dzieci ruchem a potem za pomocą instrumentów naśladują wirujące płatki śniegu w tempie wskazywanym przez N.).
Zawierucha śniegowa zaskoczyła dzieci i nie miały się one gdzie schować, więc zaczęły się otrzepywać ze śniegu (dzieci „otrzepują się” ze śniegu). Padający śnieg był bardzo biały i lepki, więc pani na koniec marcowego spaceru zapowiedziała „śnieżną bitwę” (zabawa w parach). Zabawy i śmiechu było co niemiara. Pani zaproponowała zmęczonym dzieciom powrót do przedszkola (marsz po kole - zabawa „Wesoły marsz” wg. Klanzy, chętne dzieci akompaniują na wybranych instrumentach).


Joanna Marcinkowska

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie