Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Czysta woda zdrowia doda !

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1038 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięczniePlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów. 

 
..."O tym jak w Przedszkolu Publicznym Nr 8 w Strzelcach Opolskich wprowadzano wodę mineralną do picia…"

     Już od dawna w naszym przedszkolu istniał problem podawania dzieciom odpowiedniej ilości płynów do picia. Mimo tego, iż w jadłospisie przedszkolnym znajduje się min.: herbata, kakao, kawa z mlekiem, soki, kompoty, wciąż uważałyśmy, że dzieci powinny zaspokoić pragnienie kiedy tylko będą miały taką potrzebę. Podejmowałyśmy już wiele przedsięwzięć mających na celu samodzielne korzystanie z termosów, dzbanków, ale wszystkie próby kończyły się niepowodzeniem. szklane dzbanki i kubki szybko musiały wrócić na półkę ze względu na bezpieczeństwo.Termosy też nie zdały egzaminu, gdyż większość dzieci nie potrafiła z nich korzystać.
     Ciągle szukałyśmy nowych pomysłów, aż do dnia, w którym pojawił się w naszym przedszkolu przedstawiciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego "TAMA". Zaproponował nam 18,91 pojemniki z wodą mineralną zaopatrzone w specjalne kraniki, łatwe w obsłudze, estetyczne, niedrogie.
     Po krótkiej demonstracji obsługi każda z nas zamarzyła, aby taki pojemnik znajdował się w każdej sali. Potem spojrzałyśmy na panią Dyrektor... wyraziła zgodę na ich zakup, ucieszyłyśmy się. Jednak zanim woda mineralna pojawiła się w salach chciałyśmy uzyskać opinie Rodziców na ten temat.Rozdałyśmy więc ulotki na temat wartości odżywczej wody, jej składu chemicznego oraz miejsca z którego pochodzi (Góra Śląza znana z krystalicznie czystej wody).
     Następnie przeprowadziłyśmy degustacje wody mineralnej. Obyła się ona w przedszkolnym holu, aby każdy z Rodziców mógł spróbować wodę, którą będzie piło jego dziecko. Uśmiechnięte nauczycielki, nakryty stolik, pojemniki z wodą i kubeczki przyciągały wzrok zaciekawionych Rodziców, Babć, Dziadków..., których reakcje były różne: Jedni Rodzice podchodzili do tego z uśmiechem mówiąc: ,Super, dobry pomysł", " Niech dzieci piją, bo jest zdrowa", "O! jak dobrze tak nam sucho w ustach". Inni żartowali: ,,Może lepiej z rana kawę", "Tylko nie gotujcie na tej wodzie zupy bo wszystkie składniki odżywcze zginą". Jeszcze inni nie mieli ochoty na spróbowanie wody.
     Toteż, żeby uzyskać opinię wszystkich Rodziców, przeprowadziliśmy sondaż wprowadzenia wody mineralnej do każdej z grup. Wynik sondażu - 99% głosów pozytywnych, pozwolił nam na wprowadzenie do jadłospisu naszych przedszkolaków wodę mineralną - BONART.Od następnego miesiąca zamawialiśmy jeden pojemnik na miesiąc, ale okazało się, ze dzieci bardzo chętnie sięgają po wodę i musiałyśmy zamawiać dla starszaków jeden pojemnik na tydzień, a dla 3 i 4 letnich jeden pojemnik co dwa tygodnie.Woda mineralna cieszyła się dużym powodzeniem wśród dzieci.
     Uważam, że wreszcie rozwiązałyśmy problem z wielką korzyścią dla naszych przedszkolaków. Teraz mogą się napić kiedy tylko mają ochotę, ucząc się przy tym samodzielności i kulturalnego zachowania się.

Autor:
Joanna Hadrian nauczyciel
Przedszkola Publicznego Nr 8 w Strzelcach Opolskich

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie