Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczne Gimnazjum w Goszczanowie

ul. Kaliska 13, 98-215 Goszczanów
tel. (043) 829-70-30
www:   http://goszczanow.neostrada.pl/e-mail:   goszczanow135@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2312 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM

- klimat życzliwości i akceptacji
- grono doświadczonych nauczycieli
- aktywne metody nauczania
- dobre warunki lokalowe - estetyczne
  pomieszczenia i sale lekcyjne

- bogaty kalendarz imprez i uroczystości
  szkolnych

- możliwość rozwoju zainteresowań


Historia szkoły

Dokładnie nie wiadomo kiedy powstała w Goszczanowie pierwsza placówka szkolna. Dokument z 1521 r.("Liber Beneficiorum" Jana Łaskiego t.II) wspomina o będącej pod opieką plebana szkole. Jej istnienie potwierdza wizytacja parafii odbyta w 1719 r. Pod koniec XVIII wieku szkoła zajmowała jedną izbę drewnianego budynku parafialnego. Działała od listopada do późnej wiosny. Wykładał jeden nauczyciel. W 1895 r. był nim p. Duszkiewicz. Uczono języka polskiego, rosyjskiego i rachunków. W 1905 r. drewniany budynek ustąpił miejsca nowemu murowanemu. W 1931 r. wydzielono plac pod budowę nowej szkoły. Roboty budowlane rozpoczęto w 1935 r. Jesienią 1939 r. nowy budynek szkolny osiągnął stan surowy. Niemcy dokończyli prac i zorganizowali w nim swoją placówkę. Działała ona przez całą wojnę licząc w 1939 r. 65 uczniów. Nauczycielami byli wyłącznie Niemcy. Dzieci polskie zostały pozbawione możliwości uczenia się.

Wzniesiony przed wojną budynek okazał się zbyt ciasny. Postanowiono go powiększyć. Roboty rozpoczęto w 1947 r., a w następnym oddano obiekt do użytku. Od 1966 r. nauczanie podstawowe przedłużono do 8 lat. Wówczas po raz kolejny podjęto rozbudowę szkoły, do której uczęszczało już 196 dzieci. Po ukończeniu dobudowanej części goszczanowska placówka otrzymała imię Janka Krasickiego. Stosowna uroczystość miała miejsce 11 lutego 1968 r. Lata siedemdziesiąte to czas tworzenia zbiorczych szkół gminnych. Szkoła goszczanowska jako gminna gromadziła dzieci z całej okolicy. W 1978 r. naukę pobierało tu 464 uczniów. Goszczanowska placówka oświatowa, mimo różnych trudności i zawirowań historii, ustawicznie się rozwija. Modernizacji ulega też baza lokalowa. Parę lat temu oddano do użytku salę gimnastyczną i łącznik łączący dwa budynki szkolne.

We wrześniu 2002 roku oddano nowy obiekt gimnazjum. Nowa sala gimnastyczna została oddana 1XI. 2003 roku. W gimnazjum uczy się około 200 uczniów w 9 oddziałach.

Biblioteka szkolna

Biblioteka Publicznego Gimnazjum w Goszczanowie rozpoczęła swoją działalność w 2000 roku. Początkowo mieściła się ona w jednym, malutkim pomieszczeniu . We wrześniu 2002r. oddano do użytku nowy budynek szkoły i znacznie poprawiły się warunki lokalowe biblioteki. Obecnie zajmuje dwa przestronne pomieszczenia. Zorganizowano w nich czytelnię, w której znajduje się księgozbiór podręczny oraz czasopisma dla młodzieży i pedagogów. Drugie pomieszczenie to wypożyczalnia.

Tradycją stało się już organizowanie przez bibliotekę uroczystości związanych ze Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Zawsze w kwietniu w związku ze świętem książki organizowane jest szereg imprez mających na celu wzbudzenie w uczniach zamiłowania do książki i czytania. W przygotowanie „bibliotecznych imprez” angażowani są wszyscy chętni uczniowie, co wpływa na częstsze kontakty z biblioteką i podniesienie stanu czytelnictwa .

Galeria


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie