Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Prezydenci Krakowa

Prezydenci Krakowa

Prezydenci miasta   Krakowa , bądź osoby pełniące tę funkcję:

Prezydentoddo
Franciszek Wielopolski 14 kwietnia 1792 11 września 1792
Maciej Bajer 12 września 1792 5 marca 1794
Filip Nereusz Lichocki 6 marca 1794 23 kwietnia 1794
Michał Wohlman 24 kwietnia 1794 14 czerwca 1794
Maciej Bajer 15 czerwca 1794 31 października 1798
Filip Nereusz Lichocki 1 listopada 1798 31 sierpnia 1802
Dominik Drdatzki 1 września 1802 1805
Józef Gollmayer 1805 1810
Stanisław Kostka Zarzecki 1 grudnia 1810 2 listopada 1815
Józef Matecki 1 stycznia 1816 11 kwietnia 1816
Feliks Grodzicki 11 kwietnia 1816 31 lipca 1816
Józef Walenty Krzyżanowski 7 października 1848 19 kwietnia 1849
Ignacy Paprocki 19 kwietnia 1849 27 czerwca 1853
Fryderyk Tobiaszek 1 lipca 1853 28 sierpnia 1856
Andrzej Seidler-Wiślański 26 października 1856 12 września 1866
Józef Dietl 13 września 1866 18 czerwca 1874
Mikołaj Zyblikiewicz 2 lipca 1874 7 lutego 1881
Ferdynand Weigel 17 lutego 1881 17 września 1884
Feliks Szlachtowski 17 września 1884 10 maja 1893
Józef Friedlein 24 maja 1893 7 lipca 1904
Juliusz Leo 11 lipca 1904 21 lutego 1918
Jan Kanty Federowicz 6 marca 1918 13 lipca 1924
Zdzisław Wawrausch 21 lipca 1924 18 lipca 1925
Witold Ostrowski 21 lipca 1925 4 czerwca 1926
Karol Rolle 19 czerwca 1926 13 lipca 1931
Władysław Belina-Prażmowski 16 lipca 1931 11 lutego 1933
Mieczysław Kaplicki 16 lutego 1933 1 lutego 1939
Bolesław Czuchajowski 21 kwietnia 1939 3 września 1939
Stanisław Klimecki 3 września 1939 20 września 1939
Ernst Zörner 20 września 1939 22 lutego 1940
Aleksander Żaruk-Michalski 21 stycznia 1945 2 lutego 1945
Alfred Fiderkiewicz 5 lutego 1945 11 czerwca 1945
Stefan Wolas 14 czerwca 1945 6 października 1947
Henryk Dobrowolski 6 października 1947 6 czerwca 1950
Marcin Waligóra 6 czerwca 1950 7 kwietnia 1954
Tadeusz Mrugacz 7 kwietnia 1954 24 października 1957
Wiktor Boniecki 24 października 1957 6 listopada 1959
Zbigniew Skolicki 6 listopada 1959 5 czerwca 1969
Jerzy Pękala 6 czerwca 1969 26 kwietnia 1978
Edward Barszcz 27 kwietnia 1978 20 czerwca 1980
Józef Gajewicz 26 września 1980 8 grudnia 1982
Tadeusz Salwa 9 grudnia 1982 13 stycznia 1990
Jerzy Rościszewski 9 lutego 1990 29 maja 1990
Jacek Woźniakowski 20 czerwca 1990 11 stycznia 1991
Krzysztof Bachmiński 7 lutego 1991 30 września 1992
Józef Lassota 9 października 1992 29 października 1998
Andrzej Maria Gołaś 29 października 1998 19 listopada 2002
Jacek Majchrowski 19 listopada 2002 obecnie urzęduje


Inne hasła zawierające informacje o "Prezydenci Krakowa":

Mieszko II Lambert ...

1972 ...

Kopiec Kościuszki ...

1986 ...

Zygmunt III Waza ...

Benedykt Dybowski ...

Teatr Nasz ...

Insurekcja kościuszkowska ...

1977 ...

Szczekociny ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Prezydenci Krakowa":

131 Powstanie kościuszkowskie i III rozbiór Polski (plansza 4) ...

032 Najazdy mongolskie w XIII w. (plansza 12) ...

232. Stalinizm (plansza 8) ...




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie