Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Podstawowa nr 84

im. Tadeusza Kościuszki

ul. św. Szczepana 3, 61-465 Poznań
tel. / fax (61) 832-14-24, tel. (61) 832-36-81
www:   http://www.sp84.subtech.pl
e-mail:   szkpd84@poczta.onet.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 6307 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

SZKOŁA PODSTAWOWA nr 84

- oddziały przedszkolne
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- zajęcia logopedyczne
- j. niemiecki, j. angielski
- nauka pływania
- udział w projektach edukacyjnych
- liczne konkursy, uroczystości, imprezy
  szkolne

- ciekawe zajęcia rozwijające różnorodne
  zainteresowania

- opieka w świetlicy
- życzliwa i przyjazna uczniom atmosfera
- poczucie bezpieczeństwa w szkole
- smaczne obiady w stołówce

"Pierwszy krok do zwycięstwa - poznać się na własnej sile"

Rzetelna, twórcza praca, wspaniała atmosfera, poczucie bezpieczeństwa, doskonała zabawa - wszystko to sprawia, że dzieci z radością uczęszczają do naszej szkoły.

Nasza szkoła rozwija wszechstronne uzdolnienia uczniów, między innymi: matematyczne, przyrodnicze, artystyczne oraz językowe. Od 2010r. naszą szkołę wyróżnia Certyfikat Kreatywnej Szkoły. Posiadamy także cetyfikat "Szkoły z klasą".

Nasza szkoła to miejsce przyjazne uczniom i bezpieczne, w którym pracuje zgrany i aktywny zespól ambitnych nauczycieli o wysokich kwalifikacjach. Osiągnięcia i niepowtarzalny klimat przyciągają również dzieci spoza rejonu szkoły.

Zapewniamy bezpieczeństwo dzieci, sympatyczną "rodzinną" atmosferę, fachową opiekę wychowawców, wysoki poziom dydaktyczny. Zapewniamy wszystkim uczniom bezpieczeństwo (monitoring wizyjny wewnętrzny i zewnętrzny i codzienną opiekę Straży Miejskiej). Zapewniamy wszystkim uczniom opiekę medyczną, psychologiczną, i pedagogiczną.

Od kilku lat jesteśmy organizatorami konkursów miasta Poznania: Przegląd Twórczości Dziecięcej, konkursu ortograficznego "Gżegżółka" dla szkół podstawowych miasta Poznania, konkursu matematyczno - przyrodniczego "Dąbczak", konkursów informatycznych dla szkół miasta Poznania.

Stawiamy też duży nacisk na sport. Największą popularnością cieszy się piłka siatkowa chłopców i dziewcząt i tu można odnotować największe sukcesy zarówno w mistrzostwach dzielnicowych, jak i mistrzostwach miasta Poznania. Poza tym chłopcy przodują też w piłce ręcznej. Sport pełni również rolę integrującą: uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele spotykają się nad Maltą, aby wziąć udział w imprezie „W drodze do maratonu”. Efektem takiego współdziałania jest kilkukrotne zdobycie I miejsca.


Od kilkunastu lat prowadzimy zajęcia nauki i doskonalenia pływania. Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania w czasie zajęć pozalekcyjnych i kół zainteresowań. Wyróżnia nas duże zaangażowanie nauczycieli oraz ich otwartość na nowe inicjatywy i współpracę z rodzicami. Szkoła chętnie pomaga potrzebującym, współpracujemy z wieloma instytucjami, organizujemy różne akcje charytatywne.

Wspólnie dbamy o wystrój szkoły i porządek, aby nasza szkoła była bezpieczna, przyjazna i nowoczesna.

BAZA DYDAKTYCZNA I SPORTOWA

Uczniowie mają do dyspozycji dobrze wyposażone sale dydaktyczne, pracownię komputerową z dostępem do Internetu, bibliotekę, czytelnię wraz z Centrum Informacji Naukowej, a także aulę. W ramach Środowiskowego Ośrodka "Decydujemy o sobie" prowadzone są zajęcia opiekuńczo - wychowawcze w ramach tzw. świetlicy Socjoterapeutycznej. Świetlica szkolna czynna jest od 6:30 - 17:00 dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz dla uczniów kl. I - III. Tam doświadczeni nauczyciele prowadzą również zajęcia informatyczne, plastyczne gry i zabawy ruchowe.

Dysponujemy dużą salą gimnastyczną, dwoma mniejszymi salami oraz boiskiem szkolnym, w którego skład wchodzą: boisko do piłki ręcznej i nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy, boisko do gry w koszykówkę i boisko do gry w siatkówkę. Uczniowie mogą korzystać także z placu zabaw utworzonego w ramach programu rządowego „Radosna Szkoła” i dużego placu przy ul. św. Trójcy.

Dla oddziałów nauczania zintegrowanego i przedszkolnego wydzielono osobne sale z kącikami do zabawy i nauki. Przy salach znajduje się dostosowana do potrzeb dzieci najmłodszych łazienka.

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

Szkoła oferuje swoim uczniom bogatą gamę zajęć pozalekcyjnych.
Oferujemy zajęcia dodatkowe:
 • warsztaty kulinarne
 • koło plastyczne
 • szachy
 • piłka ręczna
 • koło przyrodnicze
 • zajęcia ruchowo-taneczne
 • koło języka angielskiego
 • świetlica
 • koło informatyczne
 • koło artystyczne
 • koła przedmiotowe
 • zajęcia logopedyczne
 • koło plastyczne
 • koło ekonomiczne
 • Szkolne Koło Caritas
 • zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne z elementami psychorysunku
 • zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem bajkoterapii
 • zajęcia ruchowe z elementami ZUMBY
 • koło czytelnika
 • basen
 • kawiarenka internetowa

GALERIA

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie