Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkolny Ośrodek Wypoczynkowy "Orle Gniazdo"

ul. Nad Zalew 7, 34-443 Sromowce Wyżne
tel. (18) 262-97-88
www:   http://www.orlegniazdo.czorsztyn.ple-mail:   biuroorlegniazdo@op.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3145 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

Ośrodek "Orle Gniazdo" organizuje przez cały rok dwutygodniowe turnusy "zielonych szkół", w których jednorazowo może uczestniczyć ok. 100 osób.

W okresie wakacji i ferii zimowych zapraszamy na turnusy kolonijne.

Od czerwca do sierpnia organizujemy turnusy wczasowe.


Szkolny Ośrodek Wypoczynkowy "Orle Gniazdo" położony jest po południowej stronie Pienin, nad Jeziorem Sromowieckim, stanowiącym zbiornik wyrównawczy Zespołu Zbiorników Wodnych Czorsztyn - Niedzica - Sromowce Wyżne.

W pobliżu Ośrodka znajduje się przystań flisacka w Kątach (3.5 km) słynnego spływu łodziami przez Przełom Dunajca do Krościenka i Szczawnicy, XIV wieczny zamek w Niedzicy (2.5km), ruiny zamku w Czorsztynie z XIV wieku (8km), kościół w Dębnie z XV zaliczany do światowego dziedzictwa kultury (15km). Położone w odległości 1km od Ośrodka przejście graniczne na Słowację umożliwia zwiedzanie malowniczych miejscowości przygranicznych Spiska Stara Wieś (2 km) i Czerwony Klasztor (7km) na Słowacji.

Z terenu Ośrodka rozciąga się wspaniały widok na Pieniny, Tatry oraz Jeziora Czorsztyńskie i Sromowieckie. Bliskość Pienin umożliwia odbywanie pieszych wycieczek dostępnych nawet dla mało wprawnego turysty : do Wąwozu Szopczańskiego, na Trzy Korony, na Zamkową Górę, na Sokolicę, na Macelak, do Wąwozu Homole, do Białej Wody.

Położone w pobliżu stacje narciarskie - na Polanie Sosny w Niedzicy (0.5km), na Górze Wżar (12km ), na Palenicy w Szczawnicy (20km), w Białce Tatrzańskiej (25km) stwarzają doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa.

Nad Jeziorem Czorsztyńskim działają przystanie żeglarskie, wypożyczalnia sprzętu pływającego (rowery wodne, kajaki, łodzie wiosłowe), centrum windsurfingu. Są dostępne kąpieliska, miejsca do wędkowania. Jest także możliwość odbycia wycieczek statkiem "Biała Dama" po jeziorze.

Ośrodek jest położony w odległości ok.300m od zapory na rzece Dunajec w Sromowcach Wyżnych i w odległości 2.5 km od zapory wodnej w Niedzicy. Zapora w Niedzicy o wysokości 56.8m tworzy zbiornik wodny o powierzchni ok. 13 km 2 i o pojemności maksymalnej 234.5 mln m3 wody. Można zwiedzać z przewodnikiem koronę zapory w Niedzicy, halę maszyn, centrum kierowania elektrownią, galerię kontrolno-pomiarową na głębokości 50m poniżej lustra wody.

W skład Ośrodka wchodzą:

  • Orle Gniazdo - 75 miejsc w pokojach 1, 2, 3, 4 - osobowych.
  • Gaździna Oleńka - 34 miejsca w pokojach 1, 2, 3, 4, - osobowych, w budynku jest dostępna kuchnia umożliwiająca samodzielne przygotowanie posiłków.
  • Cisowy Dworek - 20 miejsc w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami, wyposażonych w radio, TV.
  • 4 domki campingowe - po 3 miejsca noclegowe z łazienkami
  • Watra z salą kominkową na 40 miejsc.

W budynku Orle Gniazdo jest stołówka na 120 miejsc znana z doskonałych posiłków. Ośrodek posiada 2 siłownie, rowery rehabilitacyjne, plac zabaw dla dzieci, boiska do siatkówki, koszykówki, tenisa, miejsce na ognisko, parking na 10 miejsc, wypożyczalnię rowerów (22 szt.).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie