Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Leśnych

im. Unii Europejskiej

ul. Polna 2, 12-220 Ruciane-Nida
tel. (87) 423-11-28
www:   http://www.zsl.org.pl
Zespół Szkół Leśnych na Facebooku
e-mail:   zsdilsz@wp.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7936 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE

- czynne przez cały rok
- noclegi w pokojach 4- i 5-osobowych
- dzieci do lat 4 bezpłatnie
 

TECHNIKUM (4 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA


KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE
w zawodach

- technik leśnik (R.13, R.14)
- technik informatyk (E.12, E.13, E.14)

Nasza szkoła od początku swojego istnienia dążyła do wypracowania optymalnych warunków wielostronnego rozwoju osobowości uczniów, stwarzania warunków dla rozwoju zainteresowań i talentów w rozwoju w różnych dziedzin wiedzy oraz umiejętności. Języki obce nauczane w szkole to: język angielski oraz do wyboru j. niemiecki lub j. rosyjski.

Szkoła jest atrakcyjną dla uczniów placówką edukacyjną o niepowtarzalnym obliczu. Szkoła kształci na wysokim poziomie, który gwarantuje bardzo dobre przygotowanie uczniów do następnego etapu edukacji oraz życia we współczesnym świecie.

Co roku klasy uczestniczą w kursie pilarza na koniec uzyskując uprawnienia do posługiwania się piłą łańcuchową. Pod okiem instruktorów uczniowie uczą się bezpiecznej ścinki drzew.

W kształceniu zawodowym, rozmaitych projektach edukacyjnych i sportowych (projekty ekologiczne, bieg na orientację, konkursy umiejętności leśnych) od zawsze wspierają nas Lasy Państwowe, w szczególności Nadleśnictwo Maskulińskie oraz inne nadleśnictwa wchodzące w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Mazurskie”.

W ciągu najbliższych dwóch lat w ZSL w Rucianem-Nidzie będzie realizowany projekt "Leśnictwo w praktyce - staż zawodowy we Francji". W ramach projektu do Francji wyjadą 4 dziesięcioosobowe grupy uczniów z opiekunem na 6-tygodniowe staże w branżowym przedsiębiorstwie Robin Pépinières. Program stażu przewiduje realizację praktycznych zadań zawodowych z zakresu nasiennictwa, szkółkarstwa, hodowli i ochrony lasu. Uczestnicy dodatkowo będą poznawać francuską kulturę, zwiedzać przepiękną okolicę (Alpy Wysokie oraz Prowansja) oraz szlifować język angielski, który jest językiem projektu.

Pracuje tu wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która na bieżąco udoskonala poziom swego wykształcenia. Jesteśmy szkołą, która wychowuje i kształci, opierając się na powszechnie uznanych wartościach. Wspieramy indywidualny rozwój ucznia.

Konkurs Umiejętności Leśnych Ruciane-Nida
Technikum Leśne w Rucianem-Nidzie organizuje zawody pilarzy. Sprawdza nie tylko umiejętność pracy piłą łańcuchową, ale przede wszystkim umiejętność radzenia sobie w terenie. Zawodnicy muszą bez pomocy przyrządów stosowanych w leśnictwie określić np. miąższość drzewa stojącego w (m3), miąższość kłody, wysokość drzewa, wiek, powierzchnię... co wcale nie jest takie proste. Nie brakuje również konkurencji z rozpoznawania owadów, próbek drewna, pędów drzew.

Od 2013 roku zorganizowane są Leśne Zawody Łucznicze, których szkoła jest współorganizatorem. Zawody te cieszą się dużym zainteresowaniem i z roku na rok wzrasta liczba uczestników.

Szkolna stacja meteorologiczna
Na początku maja 2007 roku na budynku ZSL zamontowana została profesjonalna stacja meteorologiczna - nieduża skrzyneczka z wiatraczkiem, naszpikowana czujnikami. W skład naszej stacji meteo wchodzą: wiatromierz, barometr, higrometr wewnętrzny i zewnętrzny, deszczomierz, termometr wewnętrzny i zewnętrzny, heliometr. Dzięki nim mamy najdokładniejsze dane dotyczące zmian ciśnienia atmosferycznego, opadów, temperatury, stopnia nasłonecznienia, aktualnej wilgotności powietrza, prędkości i kierunku wiatru nie tylko w okolicy.

Zajęcia pozalekcyjne w szkole
Sport w szkole
Młodzież naszej szkoły ma wiele możliwości aby rozwijać swoje zainteresowania sportowe. Zajęcia pozalekcyjne pozwalają na uczestnictwo w sekcjach: tenisa stołowego, biegów przełajowych, biegów na orientację, piłki siatkowej, a dla dziewcząt dodatkowo - aerobiku.

Dodatkowo uczniowie mają możliwość udziału w zajęciach:
  • zespołu sygnalistów
  • Klubu Szachowego
  • Leśnego Koła Strzeleckiego

Uczniowie mają możliwość zamieszkania w internacie. Opiekę wychowawczą nad mieszkańcami Internatu sprawują pracownicy pedagogiczni Internatu. Internat czynny jest w okresie trwania zajęć dydaktycznych w szkole (od niedzieli godz. 16.00 do piątku godz. 15.00).

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Biblioteka Zespołu Szkół Leśnych im. Unii Europejskiej w Rucianem-Nidzie znajduje się na parterze budynku szkoły. W skład biblioteki wchodzi czytelnia oraz pomieszczenie, w którym przechowywany jest księgozbiór biblioteki. W czytelni uczniowie mogą korzystać z bogatego księgozbioru podręcznego (książki, czasopisma tematyczne leśne, informatyczne i inne). Do dyspozycji czytelników jest też kilka stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu, wyposażonych w oprogramowanie biurowe.

SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE

Schronisko znajduje się na parterze budynku internatu Zespołu Szkół Leśnych w Nidzie, kilkaset metrów od Jeziora Nidzkiego. Schronisko czynne jest przez cały rok, oferuje noclegi w pokojach 4- i 5-osobowych. Turysta ma do dyspozycji dobrze wyposażoną kuchnię samoobsługową, świetlicę, biblioteczkę przyrodniczo - krajoznawczą, siłownię, przechowalnię rowerów, parking, tereny zielone. Oferujemy również pomoc w organizacji wycieczek po okolicy.

Kontakt
Szkolne Schronisko Młodzieżowe
ul. Polna 2b, 12-220 Ruciane - Nida
tel. 661-504-083

GALERIA

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie