Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Powiatowe Centrum Młodzieży "Garczyn"

Garczyn 1, 83-400 Kościerzyna
tel. (58) 686-40-98
www:   http://www.pcmgarczyn.pl
e-mail:   pcm.garczyn@powiatkoscierski.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2869 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

Powiatowe Centrum Młodzieży Obozy Sportowe, Wojskowe, Żeglarskie Surwival

- kajakarstwo
- żeglarstwo
- regaty wodne
- szkoła przetrwania
- strzelectwo
- jazda konna
- wycieczki turystyczno krajoznawcze
- tor surwiwalowy
- ścianka wspinaczkowa
- zawody sportowe
- szkolenia

O Nas
Początki istnienia obozu w Garczynie wiążą się z 1928 rokiem. Tu w Garczynie z inicjatywy naczelnej komendantki płk Marii Wittek powstał ośrodek szkoleniowo wypoczynkowy PWK , w którym odbywały się obozy instruktorskie i podinstruktorskie. Wybór samego miejsca na lokalizację obozów był nad wyraz słuszny. Prześliczne lasy, rybne jezioro i doskonałe warunki do kąpieli zachęcają do czynnego wypoczynku.

Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie zachowało swój charakter sportowo - obronny. W okresie wakacji odbywa się kilka obozów sportowych. Każdy z nich ma w programie dyscyplinę podstawową oraz dyscypliny uzupełniające, np. lekką atletykę, gry terenowe, kajakarstwo lub żeglarstwo, jazdę konną itp.

Wszyscy uczestnicy korzystają z basenu pływackiego, tzn. uczą się pływać, względnie doskonalą umiejętność pływania i mają możliwość zdobycia karty pływackiej. Wielu uczestników obozów sportowych po zakończeniu szkoły średniej kontynuowało naukę na uczelniach o profilu sportowym, startowało w klubach sportowych różnych kategorii w dyscyplinach trenowanych na obozie w Garczynie.

Z inicjatywy władz powiatu kościerskiego oraz niemieckiego miasta Marburg-Biedenkopf, otwarto ścieżkę "leśną przygodę" z atrakcyjną ścianką do górskiej wspinaczki. Te i inne formy zajęć z młodzieżą pozwalają na współpracę i kontakty naszej młodzieży z rówieśnikami z innych krajów. Ośrodek w Garczynie kontynuuje tradycje wychowania obronnego. Nadal organizowane są turnusy obozów PO (przysposobienie obronne) dla młodzieży szkół ponadpodstawowych naszego województwa.

Równocześnie przyjmuje się młodzież z innych stron naszego kraju na obozy przysposobienia obronnego. Są zgrupowania uczniów szkół o profilu wojskowym. Z Ośrodka od szeregu lat korzystają uczniowie z województwa lubelskiego.

Garczyn staje się centrum wypoczynku i szkolenia młodzieży z całego kraju i z zagranicy. Jest też obiektem zainteresowania władz, czego przykładem była wizyta Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego w 2001 roku. Będąc gościem Ziemi Kościerskiej, zainaugurował tu akcję letnią. Aleksander Kwaśniewski był drugim, po Ignacym Mościckim prezydentem, który przyjechał na teren garczyńskiego ośrodka.

Władze samorządowe nie szczędzą wysiłku aby to miejsce przyjazne dla gości uczynić wygodnym i konkurencyjnym na rynku ofert turystycznych.

Serdecznie Zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie