Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoła Główna Służby Pożarniczej

ul. Słowackiego 52/54, 01-629 Warszawa
tel. (022) 833-12-41
www:   http://www.sgsp.edu.pl
e-mail:  


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3622 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Szkoła Główna Służby Pożarniczej (SGSP) jest jedyną w kraju i jedną z nielicznych na świecie wyższą państwową uczelnią kształcącą pożarniczą kadrę oficerską oraz specjalistów w zakresie bezpieczeństwa pożarowego i cywilnego o najwyższych kwalifikacjach zawodowych SGSP jest państwową uczelnią techniczną resortu spraw wewnętrznych i administracji, mającą pełne prawa akademickie oraz jednostką organizacyjną Państwowej Straży Pożarnej (PSP). Historia Szkoły jako uczelni wyższej sięga roku 1971, kiedy to, na bazie Szkoły Oficerów Pożarnictwa (SOP), powstała Wyższa Oficerska Szkoła Pożarnicza (WOSP). W roku 1982 w miejsce WOSP utworzono Szkołę Główną Służby Pożarniczej.

Nauka prowadzona jest w systemie dwustopniowym. Studia stacjonarne i niestacjonarne (I oraz II stopnia) prowadzone są wg jednakowych programów. Dodatkowo, dla osób z wyższym wykształceniem, pragnących doskonalić wiedzę zawodową oferujemy studia podyplomowe i kursy specjalistyczne. Proces kształcenia realizowany jest przez wysokokwalifikowaną kadrę naukową posiadającą tytuły naukowe bądź stopnie naukowe zarówno w dziedzinie nauk technicznych jak i w innych dziedzinach naukowych (humanistyka, prawo, ekonomia i zarządzanie) oraz przez wyspecjalizowaną kadrę dowódczą i wychowawczą.


Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego

Studia dzienne
(stacjonarne studia I stopnia)

Niestacjonarne studia I i II stopnia
(Studia zaoczne)

Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa Cywilnego

Stacjonarne i niestacjonarne studia I i II stopnia


Uczelnia posiada nowoczesną bazę dydaktyczną wyposażoną w najnowszą aparaturę naukowo-badawczą, sprzęt komputerowy i audiowizualny, w wielu przypadkach unikalny w skali kraju. Dumą szkoły stała się Pracownia Inżynierii Procesów Decyzyjnych, wyposażona w najnowocześniejsze komputerowe systemy symulacyjne, umożliwiające nabywanie umiejętności kierowania i zarządzania w stanach zagrożeń przez przedstawicieli zarówno służb ratowniczych jak i administracji. Szkoła może również poszczycić się kontenerową, dymową komorą ćwiczeń, nowoczesnym salami dydaktycznymi oraz specjalistycznymi laboratoriami. Dużym zainteresowaniem cieszy się biblioteka naszej Uczelni dysponująca najbogatszym zbiorem polskiego i zagranicznego piśmiennictwa z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Baza biblioteczna zawiera 54 tys. woluminów. Studenci mają możliwość korzystania z kawiarni oraz stołówki. Do ich dyspozycji jest także hala sportowa ze ścianą wspinaczkową, wspaniale wyposażona siłownia i stadion z bieżnią 300 m. Reprezentacje szkolne, w cyklicznie organizowanych zawodach sportowych, uzyskują wysokie noty osiągane w różnych dyscyplinach sportu, np. biegi, żeglarstwo, pływanie, piłka nożna, siatkowa.

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA

Do tradycyjnych wartości Szkoły należy jej otwartość na międzynarodową wymianę wiedzy i doświadczeń dydaktyczno-badawczych. SGSP współpracuje z wieloma uczelniami zagranicznymi, a także organizacjami międzynarodowymi. Znaczący jest udział kadry akademickiej Uczelni w międzynarodowych konferencjach naukowych. Również studenci biorą udział w międzynarodowych konferencjach naukowych, praktykach zawodowych oraz w zagranicznej wymianie studenckiej. Szkoła uczestniczy w projektach badawczych, realizowanych we współpracy międzynarodowej dwustronnej oraz wielostronnej. Goście zagraniczni, odwiedzający SGSP biorą udział w seminariach i konferencjach, prowadzą wykłady lub uczestniczą we wspólnych przedsięwzięciach badawczych.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie