Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Wyższa Szkoła Dziennikarska

im. M. Wańkowicza

ul. Nowy Świat 58, 00-363 Warszawa
tel. (0-22) 826-10-96, fax 826-89-62
www:   http://www.wsd.com.pl
e-mail:   info@wsd.edu.pl
rekrutacja@wsd.edu.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 11367 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Wyższa Szkoła DziennikarskaWyższa Szkoła Dziennikarska im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie jest niepaństwową uczelnią wyższą. Została utworzona zgodnie z ustawą o szkolnictwie wyższym z 12 września 1990 roku (Dz.U. nr 65, poz. 385 z późniejszymi zmianami). Na podstawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej nr DNS 3-0145/270/TBM/95 uczelnia została wpisana 4 grudnia 1995 r. do rejestru uczelni niepaństwowych pod pozycją 71.

Naszą ofertę edukacyjną adresujemy przede wszystkim do dziennikarzy i redaktorów prasy, radia i telewizji, którzy nie posiadają dyplomów ukończenia wyższych studiów. W trakcie zawodowych studiów dziennikarskich mogą zaliczyć zajęcia warsztatowe przedstawiając swój twórczy dorobek dziennikarski, a także przepisać oceny (dobre i bardzo dobre) z przedmiotów zgodnych z kierunkiem dziennikarstwa z rozpoczętych lub przerwanych studiów w przeszłości. Dzięki temu 3-letnie studia będzie można ukończyć wcześniej.


Specjalności kształcenia i program studiów:

Wyższa Szkoła Dziennikarska kształci na tylko na jednym kierunku: Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, w ramach którego można podjąć naukę w zakresie następujących specjalizacji:

  • Prasa
  • Radio
  • Telewizja

Studia w Wyższej Szkole Dziennikarskiej trwają 3 lata i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. Studia licencjackie są wyższymi studiami zawodowymi. Uzyskane kwalifikacje i dyplom ukończenia WSD umożliwiają podjęcie pracy zawodowej lub kontynuację nauki na studiach uzupełniających magisterskich na dowolnej uczelni. Studia prowadzone są w trybie dziennym i zaocznym.

  • Studia dzienne - zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku.
  • Studia zaoczne - zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, w soboty i w niedziele.

Na I roku studiów większość przedmiotów jest wspólna dla wszystkich specjalności i obejmuje przedmioty z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Studenci zdobywają wiedzę ogólnohumanistyczną. Jednocześnie uczestniczą w zajęciach przeznaczonych dla poszczególnych specjalności i w intensywnym kursie językowym.

Na II roku studiów dominują zajęcia z przedmiotów specjalizacyjnych, obowiązkowych dla poszczególnych specjalności. Kontynuowane są przedmioty z kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Ponadto w programie znajdują się przedmioty fakultatywne, które każdy student może wybrać, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

Na III roku studiów studenci przygotowują pracę dyplomową. Opracowują ją pod okiem wybranego promotora. Poza tym studenci warsztatu telewizyjnego realizują swój film (reportaż, dokument), co jest jednym z warunków ukończenia szkoły.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie