Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem

ul. Pocztowa 13, 89-500 Tuchola
tel. (052) 559-20-22, tel./fax (052) 559-19-87
www:   http://www.wszs.tuchola.pl
e-mail:   rektorat@tuchola.pl
wszs@tuchola.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4776 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem
O Uczelni

Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi jest samorządową, niepubliczną szkołą wyższą. Powołanie Uczelni jest inicjatywą lokalną, a utworzona została przez Towarzystwo Rozwoju Regionalnego "Promocja Borów Tucholskich" w skład którego wchodzą samorządy powiatu tucholskiego.

Uczelnia swą działalność rozpoczęła w 2003 roku, wówczas to po raz pierwszy w dziejach powiatu tucholskiego rozpoczął się proces kształcenia na poziomie wyższym.W roku akademickim:

Jesteśmy jedną z czterech uczelni w Polsce i jedyną w Polsce Północnej kształcącą na kierunku Leśnictwo, gdzie w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym kształci się ok. 500 studentów. Tak ogromne zainteresowanie pogłębianiem wiedzy wynika z położenia uczelni na terenie Borów Tucholskich oraz z funkcjonowania w Tucholi Zespołu Szkół Leśnych i Agrotechnicznych. Zatem Uczelnia jest naturalnym kierunkiem kontynuowania nauki na studiach wyższych.

Wysoko wykwalifikowaną kadrę naukowo-dydaktyczną Uczelni stanowią wykładowcy z renomowanych ośrodków naukowych w Polsce: Bydgoszczy, Gdańska, Poznania i Torunia. Dzięki tej kadrze studenci otrzymują najnowocześniejszą wiedzę z zakresu prowadzonych kierunków.

W uczelni działają koła naukowe: Ogrzewnictwa i Wentylacji, Tradycji Regionalnych oraz Warsztaty Filmowe.

Tak jak w uczelniach publicznych, studenci Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi otrzymują pomoc stypendialną z budżetu państwa.

Ukończenie studiów na prowadzonych kierunkach poza tytułem inżyniera daje również atrakcyjny zawód i co ważne, poszukiwane na rynku pracy kompetencje.

Kierunki

Architektura Krajobrazu:

Studia na kierunku Architektura Krajobrazu (7 - semestralne studia inżynierskie) dają możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w dziedzinie kształtowania krajobrazu i otoczenia, z uwzględnieniem założeń historycznych i układów urbanistycznych. W szczególności absolwent kierunku jest przygotowany do wykonywania opracowań badawczych, studialnych, koncepcyjnych i projektowych w skali jednostkowej, a także planów miejscowych, regionalnych, w tym opracowań dotyczących obszarów o unikalnym znaczeniu dla środowiska: parków narodowych i krajobrazowych. Architekci krajobrazu mogą znaleźć zatrudnienie także przy projektowaniu prywatnych i rządowych rezydencji. We współpracy z architektami i urbanistami absolwenci kierunku będą świadomie i w dojrzały artystycznie sposób uczestniczyć w kształtowaniu najbliższego otoczenia człowieka i środowiska.

Plan studiów dla kierunku Architektura Krajobrazu - studia niestacjonarne

Inżynieria Środowiska:

Studia na kierunku Inżynieria Środowiska są 7 - semestralnymi studiami inżynierskimi. Absolwent studiów otrzymuje tytuł zawodowy inżyniera i jest przygotowany do pracy w gałęziach gospodarki i administracji związanych ze środowiskiem zewnętrznym (powietrze, ziemia, woda) i środowiskiem wewnętrznym (budownictwo). W szczególności zdobywa wiedzę dającą podstawy do rozwiązywania problemów technicznych w dziedzinie wykorzystania i przekształcenia zasobów środowiskowych oraz do projektowania, wykonywania i eksploatacji instalacji w budynkach, a także elementów infrastruktury obszarów wiejskich i zurbanizowanych (sieci uzbrojenia podziemnego, ujęcia wody, oczyszczalnie ścieków). Studenci kierunku Inżynieria Środowiska w czasie studiów odbywają 8 tygodniową praktykę zawodową. Studia dają przygotowanie do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie.

Plan studiów I dla kierunku Inżynieria Środowiska - studia niestacjonarne
Plan studiów II dla kierunku Inżynieria Środowiska - studia niestacjonarne
Plan studiów I dla kierunku Inżynieria Środowiska - studia stacjonarne

Leśnictwo:

Studia na kierunku Leśnictwo (trwające 8 semestrów) dają możliwość zdobycia wiedzy potrzebnej do zrozumienia praw biologii, ekologii oraz zjawisk przyrodniczych zachodzących w środowisku leśnym. Studenci kierunku zdobywają wiedzę niezbędną do zarządzania środowiskiem leśnym, w szczególności w dziedzinie hodowli, ochrony, pielęgnacji i odnawiania lasu, pozyskania drewna, a także w innych dziedzinach gospodarki związanych z gospodarką leśną. W czasie studiów studenci kształtują umiejętności podejmowania racjonalnych decyzji i kierowania zespołem ludzkim. Program studiów obejmuje także zagadnienia prawne, bezpieczeństwa i higieny pracy, ergonomii oraz organizacji pracy związane z gospodarką leśną. Absolwent studiów jest przygotowany do pracy w strukturach Lasów Państwowych, a także w administracji i gałęziach gospodarki związanych z leśnictwem. Jednym z elementów studiów jest 15 tygodniowa praktyka, odbywana głównie na terenie nadleśnictw.

Plan studiów dla kierunku Leśnictwo - studia stacjonarne
Plan studiów dla kierunku Leśnictwo - studia niestacjonarne

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie