Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny (dawna Akademia Rolnicza)

w Szczecinie

al. Piastów 17, 70-310 Szczecin
tel. (91) 449-41-11
www:   http://www.zut.edu.ple-mail:   zut@zut.edu.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4665 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny , (dawna Akademia Rolnicza) wcześniejsza Wyższa Szkoła Rolnicza, powstała w wyniszczonym wojną mieście, które nie posiadało tradycji akademickich. Jej twórcy organizowali właściwie z niczego nowy ośrodek uczelniany w Szczecinie. Przechodził on kolejne etapy rozwoju, od jednowydziałowej szkoły wyższej do uczelni posiadającej cztery wydziały, w tym trzy o pełnych prawach akademickich. Akademia Rolnicza powstała w 1954 roku. Dziś jest uczelnią o ponad pięćdziesięcioletniej tradycji. Troska o wysoki poziom studiów oraz konsekwentnie rozwijany potencjał badawczy, spowodowały że Akademia Rolnicza wkracza w XXI wiek jako w pełni ukształtowana, autonomiczna uczelnia wyższa. W ciągu ponad 50-letniej działalności uczelnia wypromowała 30 000 absolwentów, ponad 750 doktorów i ponad 200 doktorów habilitowanych. Dynamiczny rozwój naukowy i nowoczesne kształcenie, jakie oferuje uczelnia, pozwala optymistycznie oceniać perspektywy dalszego rozwoju i znaczącego wkładu w kształtowanie gospodarki, środowiska i życia społecznego w naszym regionie.


Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

Uczelnia zaprasza wszystkich chętnych do udziału w projekcie:

"AGROTURYSTYKA TO TEŻ BIZNES - SZKOLENIA PRZYGOTOWUJĄCE DO PROWADZENIA
DZIAŁALNOŚCI AGROTURYSTYCZNEJ"
.

Głównym celem projektu jest praktyczne przygotowanie oraz zmotywowanie 40 osobowej grupy młodych ludzi z województwa zachodniopomorskiego do otwarcia oraz efektywnego prowadzenia własnej działalności agroturystycznej.

W ramach projektu realizowany będzie 60 godz. cykl szkoleniowy na temat:
  1. przygotowania Biznes Planu,
  2. logistyki i marketingu,
  3. aspektów prawnych i księgowości,
  4. źródeł finansowania,
  5. prowadzenia własnej firmy.

Oferujemy także 15 godz. indywidualnych i grupowych konsultacji z ekspertami z zakresu: ekonomii, finansów, turystyki i agroturystyki, prawa, księgowości, po-datków i ubezpieczeń. Uczestnicy projektu ubiegać się mogą o dotację finansową w postaci: wsparcia pomostowego w wysokości 700 zł przez 6 pierwszych miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej oraz jednorazowego wsparcia inwestycyjnego w wysokości do 20 000 zł.

Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne.


Akademicki Ośrodek Jeździecki

Akademicki Ośrodek Jeździecki zlokalizowany jest na terenie osiedla Osów. Jest to bardzo korzystne położenie, ponieważ centrum Szczecina znajduje się około 5km. Regularnie kursuje tutaj autobus linii, 51 co skutkuje krótkim dojazdem z każdego miejsca w Szczecinie. Samo osiedle jak i miejsce, w którym ośrodek się znajduje, zapewnia ciszę i spokój, ponieważ dookoła znajdują się lasy, będące zielonymi płucami Szczecina. W niedalekiej odległości od nas jest również Lisia Góra(nazywana Szczecińską Gubałówką), oraz Jezioro Głębokie.

Sama lokalizacja ośrodka stanowi już znakomitą bazę wypadową dla całych rodzin w ciągu weekendu. Ośrodek zapewnia naukę jazdy konnej od podstaw, natomiast bardziej zaawansowani jeźdźcy mogą doskonalić swe umiejętności jeździeckie pod okiem instruktorów zarówno w kierunku rekreacji, jak i sportu. Zajęcia prowadzone są przez cały rok niezależnie od warunków atmosferycznych. Umożliwia to kryta hala.

Ponadto osoby samodzielnie jeżdżące mogą zwiedzać okoliczne lasy, poznawać okolice Głębokiego, czy też szczecińskiej Gubałówki z końskiego grzbietu. Oprócz koni rekreacyjnych znajdują się tutaj konie prywatne, których właściciele wynajmują boks dla swojego zwierzęcia. Właściciele prywatnych koni mają tutaj dogodne warunki do treningu, niezależnie od pory roku(oprócz wspomnianej wcześniej krytej hali, dysponujemy także pokaźnych rozmiarów parkurem). Konie i klienci korzystający z usług AOJ znajdują się pod troskliwą, całoroczną opieką wykwalifikowanej kadry. Ośrodek jest cały czas otwarty na współprace i dodatkowo organizuje ogniska, urodziny oraz inne imprezy okolicznościowe. Dla małych dzieci istnieje możliwość oprowadzanek konnych po lesie.


Biuro Karier

Biuro Karier i Promocji Absolwentów w Szczecinie powstało w marcu 2003 roku, na mocy Zarządzenia nr 7 JM Rektora z dnia 6 marca 2003 roku. Ideą Biura Karier jest pomoc w przygotowaniu studentów do aktywnego wejścia na rynki pracy. W tym celu Biuro Karier organizuje różnego rodzaju szkolenia i warsztaty nt. aktywnego poszukiwania pracy, prowadzi doradcze rozmowy indywidualne ze studentami i absolwentami oraz organizuje targi pracy i prezentacje różnych firm. Zasięgiem działania obejmuje absolwentów oraz studentów Akademii Rolniczej w Szczecinie.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie