Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Wyższa Szkoła Zarządzania

ul. Mickiewicza 1-3, 35-064 Rzeszów
tel. (0-17) 852-63-86, 852-61-53, fax 852-61-54
www:   http://www.wszrze.edu.pl/e-mail:  


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7710 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

O Uczelni

Wyższa Szkoła Zarządzania w Rzeszowie działa na podstawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej art. 16 ust. 4 ustawy z dnia 12 września 1990 r. o szkolnictwie wyższym oraz rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 25 stycznia 1991 r. w sprawie sposobu prowadzenia rejestru uczelni niepaństwowych. Wpis do rejestru uczelni niepaństwowych (nr 99) uzyskała 30 lipca 1996 roku. Ważnym wydarzeniem w rozwoju Szkoły było podpisanie w 1996 roku umowy o współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie.

Wyższa Szkoła Zarządzania prowadzi studia licencjackie (dzienne, wieczorowe i zaoczne) na kierunkach: zarządzanie i marketing oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Dlaczego warto studiować w WSZ

 • Ponad 60% absolwentów kontynuuje naukę na 2-letnich uzupełniających studiach magisterskich w trzech prestiżowych uczelniach: Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytecie Jagiellońskim, Akademii Ekonomicznej w Krakowie.
 • Studia europejskie w Holandii, Hiszpanii i Szkocji.
 • Wszystkie zajęcia odbywają się w siedzibie WSZ, w rzeszowskim Rynku, w małych grupach, w przyjaznej atmosferze.
 • 8 godzin języków obcych tygodniowo przez 3 lata (studia dzienne).
 • Nowoczesne laboratoria komputerowe z nieograniczonym dostępem do Internetu.

Atuty

W Uczelni pracuje 88 pracowników naukowych, w tym 18 profesorów i doktorów habilitowanych oraz 48 adiunktów i asystentów. W latach 1998 - 2004 Szkoła nawiązała współpracę naukową ze szkołami biznesu we Włoszech, Finlandii, na Ukrainie, Słowacji, USA, Hiszpanii, Belgii i Szkocji.

WSZ koncentruje się na praktycznych aspektach zarządzania, marketingu, finansów i bankowości oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej. W trakcie II i III roku nauki studenci uczący się w systemie dziennym odbywają praktyki zawodowe w wiodących firmach regionu: przedsiębiorstwach, bankach, biurach maklerskich, instytucjach ubezpieczeniowych oraz w redakcjach prasowych, radiowych i telewizyjnych.

Kierunek

Zarządzanie

Pierwsze 4 semestry to realizacja bloku przedmiotów podstawowych i kierunkowych (obowiązkowych dla wszystkich studentów) m.in. mikroekonomia, makroekonomia, matematyka, statystyka, ekonometria, marketing, zarządzanie, rachunkowość, finanse, informatyka, 2 języki obce (angielski obowiązkowy dla wszystkich, drugi język do wyboru). W trakcie IV-go semestru studenci wybierają specjalność:

 • zarządzanie finansami i rachunkowość,
 • zarządzanie firmą (profil - psychologia zarządzania),
 • handel i marketing międzynarodowy,
 • informatyka w biznesie.

Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna

Pierwsze 4 semestry to realizacja bloku ponad 20 przedmiotów podstawowych (obowiązkowych dla wszystkich studentów) m.in. komunikowanie masowe, socjologia, marketing, zarządzanie, media na świecie, stylistyka i kultura języka, informatyka, badanie opinii publicznej, 2 języki obce (angielski obowiązkowy dla wszystkich, drugi język do wyboru - hiszpański, niemiecki, rosyjski). W trakcie IV - go semestru studenci wybierają specjalność:

 • telewizja i film
 • public relations
 • komunikowanie polityczne

Najlepsi absolwenci kierunku kontynuują uzupełniające studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Wrocławskim oraz innych uczelniach państwowych i niepaństwowych oferujących uzupełniające studia magisterskie w zakresie dziennikarstwa, politologi, amerykanistyki, europeistyki, dyplomacji). Przyszłe stanowiska pracy to np: publicysta gospodarczy w prasie, radio i telewizji, zarządzający na rynku mediów, rzecznik prasowy w samorządzie gospodarczym, specjalista public relations w spółce giełdowej itp.

Dlaczego warto studiować w WSZ

 • Decyzją MEN, WSZ została zakwalifikowana jako pierwsza uczelnia z Podkarpacia do projektu SUPLEMENT DO DYPLOMU, którego celem jest zapewnienie uznawalności polskich dyplomów za granicą.
 • Rada Szkoły złożona z dyrektorów największych firm regionu rzeszowskiego i praktyków życia gospodarczego wspiera działalność dydaktyczną Szkoły.
 • Założyciel WSZ, Małopolski Instytut Gospodarczy oferuje pożyczki do 20 tys. USD dla absolwentów WSZ zamierzających założyć własną firmę.
 • 8 godzin języków obcych na studiach dziennych.

Serdecznie zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie