Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Podkarpacka Szkoła Wyższa

im. Bł. Ks. W. Findysza w Jaśle

ul. 3 Maja 95, 38-200 Jasło
tel. (013) 445-95-13 , fax (013) 44 5-95-18
www:   http://psw.edu.pl
e-mail:   psw@psw.edu.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3254 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Podkarpacka Szkoła Wyższa

Misja i cele

Misją Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. Bł. Ks. Władysława Findysza w Jaśle jest kształcenie wykwalifikowanej kadry dla potrzeb biznesu, organizacji społecznych oraz instytucji państwowych w oparciu o najnowsze zdobycze nauki zgodnie z wymaganiami stawianymi przez współczesny rynek pracy. PSW za podstawowy cel stawia sobie tak kształcić studentów, aby proces ten nie tylko odpowiadał wysokim standardom akademickim, leczy by przekazywana studentom wiedza teoretyczna pogłębiana była zdobywaniem praktycznych umiejętności, umożliwiających przyszłym absolwentom funkcjonowanie w rzeczywistości gospodarczej.

Celem uczelni jest również szybkie i bezbłędne reagowanie na powstające potrzeby lokalnego rynku, przejawiając chęć współpracy z administracją lokalną, a doświadczeniem i kompetencją kadry uczelni służyć na rzecz rozwoju gospodarczego miejscowych instytucji rynkowych.Oferta edukacyjna

Podkarpacka Szkoła Wyższa im. Bł. Ks. W. Findysza w Jaśle oferuje 3 letnie studia I-go stopnia (licencjackie) prowadzone w trybie stacjonarnym (dziennym) i niestacjonarnym (zaocznym) na kierunku ekonomia oraz 3,5 letnie studia I-go stopnia (inżynierskie) na kierunku transport.

KIERUNEK: EKONOMIA

Studentom kierunku "ekonomia" oferujemy wiedzę zawodową niezbędną do pełnienia funkcji związanych z analizą, oceną i projektowaniem procesów gospodarczych w zakresie turystyki, handlu i usług. Przedmioty o charakterze ogólnym, które mają ułatwić rozpoznawanie zjawisk społecznych i analizę otoczenia oraz przedmioty o charakterze instrumentalno - analitycznym wzbogacające warsztat zawodowy współczesnego ekonomisty. Dzięki temu absolwenci są przygotowywani do samodzielnego projektowania przedsięwzięć gospodarczych i efektywnego rozwiązywania problemów zarządzania. Zdobyta wiedza daje możliwości zatrudnienia w jednostkach administracji państwowej i samorządowej, przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych oraz instytucjach finansowych. Szeroki zakres wiedzy oraz umiejętności praktycznych umożliwia również podjęcie działalności na własny rachunek. Absolwenci tego kierunku otrzymują tytuł licencjata i mogą kontynuować naukę na studiach II-go stopnia na uczelniach współpracujących z WSHiT. Studia trwają 6 semestrów.

Specjalności:

KIERUNEK: TRANSPORT

Kierunek transport to odpowiedź na duże zapotrzebowanie gospodarki na specjalistów z tej dziedziny. Studenci tego kierunku nabywają wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnego transportu, spedycji i logistyki a w szczególności inżynierii środków transportowych, inżynierii ruchu analizy systemów transportowych i logistycznych. Absolwenci są przygotowani do rozwiązywania problemów w zakresie organizacji, planowania, projektowania systemów sterowania i kierowania ruchem, organizowania, nadzorowania i zarządzania procesami transportowymi, pełnienia funkcji kierowniczych w jednostkach organizacyjnych służb inżynierii ruchu. Duży nacisk położony jest na znajomość języka obcego specjalistycznego. Absolwenci są przygotowani do pracy w jednostkach eksploatacyjnych transportu samochodowego, szynowego i lotniczego, zakładach obsługowo - naprawczych technicznych środków transportu, jednostkach organizacyjnych służb ruchu drogowego, szynowego i lotniczego, zakładach przemysłowych i przedsiębiorstwach spedycyjnych i logistycznych. Studia trwają 7 semestrów.

Specjalności:

Pomoc materialna

Świadczenia pomocy materialnej przysługują studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych bez względu na wiek na zasadach określonych w ustawie z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. Nr 164, poz. 1365 z późn. zm.) oraz Regulaminie przyznawania świadczeń pomocy materialnej dla studentów Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle.

W ramach pomocy materialnej student PSW może ubiegać się o następujące świadczenia:

 • stypendium socjalne
 • stypendium za wyniki w nauce lub sporcie
 • stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych
 • stypendium na wyżywienie
 • stypendium mieszkaniowe
 • zapomogę

Świadczenia, o których mowa przyznawane są na wniosek studenta przez Komisję Stypendialną.

Pobierz:

 1. Pomoc materialna - rodzaje pomocy
 2. Pomoc materialna - wyjaśnienia - (.pdf)
 3. Wniosek o stypendium socjalne - (.doc - Word)
 4. Wniosek o stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych - (.doc - Word)
 5. Wniosek o stypendium naukowe - (.doc - Word)
 6. Wykaz przedmiotów do stypendium naukowego - (.pdf)

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie