Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Uniwersytet w Białymstoku

ul. M. Curie-Skłodowskiej 14, 15-097 Białystok
tel. (085) 745-70-00
www:   http://www.uwb.edu.pl
e-mail:   uniwersytet@uwb.edu.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5232 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Uniwersytet w Białymstoku

Uniwersytet w Białymstoku powstał w wyniku przekształcenia w samodzielną uczelnię Filii Uniwersytetu Warszawskiego. Uniwersytet tworzy siedem wydziałów: Biologiczno-Chemiczny, Ekonomii, Filologiczny, Historyczno-Socjologiczny, Matematyczno-Fizyczny, Pedagogiki i Psychologii, Prawa oraz jednostki międzywydziałowe. W strukturze Uczelni ważne miejsce zajmują ponadto Administracja Centralna i Biblioteka Uniwersytecka. Obecnie Uniwersytet zatrudnia ok. 1300 osób, w tym prawie 800 nauczycieli akademickich, oraz kształci na poziomie studiów zawodowych i magisterskich ok. 16 tys. studentów w systemie studiów dziennych, zaocznych, wieczorowych i eksternistycznych. Absolwenci kierunków studiów magisterskich mogą kontynuować naukę na ekonomicznych i prawniczych studiach doktoranckich lub w ramach licznych studiów podyplomowych.Kierunki Nauczania
Wydział Kierunki Nauczania
Wydział Biologiczno-Chemiczny
 • Biologia
 • Chemia
 • Ochrona środowiska
 • Wydział Ekonomiczny
 • Ekonomia
 • Zarządzanie i marketing
 • Wydział Filologiczny
 • Filologia polska
 • Filologia
 • Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo
 • Wydział Historyczno-Socjologiczny
 • Historia
 • Socjologia
 • Wydział Matematyczno-Fizyczny
 • Matematyka
 • Fizyka
 • Informatyka
 • Wydział Pedagogiki i Psychologii
 • Pedagogika
 • Wydział Prawa
 • Prawo
 • Administracja

 • Kierunki kształcenia są dostosowywane do potrzeb i możliwości regionu. Uwzględniają też potrzeby naszych rodaków mieszkających za wschodnią granicą. W programie studiów Uniwersytetu w Białymstoku znalazły się studia nad teologią Kościoła katolickiego i prawosławnego. Mają one ważny wymiar ekumeniczny i akcentują specyfikę uczelni.

  Naukowe i pozanaukowe zainteresowania studenci mogą rozwijać w licznych kołach naukowych oraz organizacjach studenckich, jak: AZS, ELSA, AIESEC, ZSP, NZS. Chór Uniwersytecki daje liczne koncerty w Europie i na świecie. Współpracuje z Filharmonią w Białymstoku. Potwierdzeniem jakości zajęć dydaktycznych w UwB jest m.in. fakt przyznania przez Uniwersytecką Komisję Akredytacyjną certyfikatu wysokiej jakości kształcenia czterem kierunkom: historii, ekonomii, chemii i biologii. Z kolei Państwowa Komisja Akredytacyjna udzieliła do tej pory akredytacji: administracji, biologii, chemii, ochronie środowiska i informatyce. W toku są procedury akredytacyjne matematyki, filologii polskiej i socjologii.


  Wydział Biologiczno-Chemiczny
  Wydział Ekonomiczny
  Wydział Biologiczno-Chemiczny
  Wydział Ekonomiczny

  Uniwersytet w Białymstoku jest uczelnią, która wciąż się rozwija, stwarza coraz lepsze warunki do pracy naukowej i studiowania. Dowodzą tego m.in. inwestycje, zwłaszcza budowa Biblioteki Uniwersyteckiej, która pomieści 850.000 woluminów, auli Wydziału Prawa, hali sportowej, centrum obliczeniowego i budynku dydaktycznego na potrzeby Wydziału Matematyczno-Fizycznego.

  Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych

  Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych UwB jest jednostką międzywydziałową. W SPNJO pracuje 28 lektorów j. obcych, którzy prowadzą zajęcia z j. angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego oraz łacińskiego.
  Zadaniem SPNJO jest stworzenie w oparciu o aktualne koncepcje w metodyce nauczania języków obcych i w porozumieniu z wydziałami odpowiedniej oferty kształcenia językowego dla studentów uniwersytetu. Celem lektoratu jest przygotowanie studentów do efektywnego porozumiewania się w języku obcym odnośnie danego kierunku studiów, w życiu zawodowym i prywatnym. Szczególna rola przypada zatem kształceniu sprawności mówienia i rozumienia ze słuchu. Do specyfiki zajęć lektoratowych należy uwzględnienie w programie w znaczącym stopniu języka specjalistycznego związanego z danym kierunkiem studiów i z późniejszą działalością zawodową.
  SPNJO zapewnia obsadę lektoratów na studiach dziennych, zaocznych i wieczorowych. Pracownicy SPNJO utrzymują ścisłe kontakty z British Council, Alliance Francaise i z Instytutem Goethego. Lektorzy j. angielskiego wyjeżdżają do Wychwood w Wielkiej Brytanii, gdzie biorą udział w warsztatach metodyczno-szkoleniowych. Przedstawiciele SPNJO uczestniczą w pracach nad opracowaniem polskiej wersji Europejskiego Portfolio Językowego i w projektach językowych programu Leonardo da Vinci Unii Europejskiej.

  Uniwersytet w Białymstoku

  Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
  Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

  zmiany@szkolnictwo.pl

  Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

  X

  TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

  Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

  Wypełnij formularz >>>
  Od 20tu lat najpopularniejszy
  i największy
  informator branży edukacyjnej

  - przedszkola, szkoły, uczelnie
  -kolonie, zielone szkoły
  - inne jednostki

  OKS www.szkolnictwo.pl
  e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
  - ponad 1,5mln użytkowników/mies.


  Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

  Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

  Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
  Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie