Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Nauka » Informatyka » Gimnazjum - lekcje

123456789101112131415161718...2425
Lekcja: "Zasady zgodnego z prawem wykorzystywania komputera"

Oprogramowanie własnościowe - EULA
EULA (ang. End-User License Agreement – licencja użytkownika końcowego) jest to typowa, standardowa licencja, na której jest dystrybuowane oprogramowanie własnościowe.
Termin ten dotyczy zarówno licencji dla użytkowników indywidualnych, jak i dużych - korporacyjnych. Charakterystyczną cechą tego typu licencji jest zastrzeżenie sobie wszelkich praw dla producenta oprogramowania, użytkownik otrzymuje tylko ściśle określony, wąski zakres uprawnień.

Nie istnieje żadna uniwersalna wersja licencji EULA. Poszczególni producenci oprogramowania tworzą swoją własną, indywidualną dla danego produktu.
Każdy użytkownik przed rozpoczęciem korzystania z programu powinien dokładnie zapoznać się z warunkami jego użycia. Jednak nie zawsze mamy taką możliwość. Oprogramowanie sprzedawane w pudełku z reguły jest zafoliowane, a licencja w formie papierowej lub na nośniku danych znajduje się wewnątrz.
<< Poprzednia plansza   Następna plansza >>

Udostępnij link do tej lekcji innym uczniom:
Zgłoś uwagę do lekcji:
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie