Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Nauka » Informatyka » Gimnazjum - lekcje

1...45678910111213141516171819...2425
Lekcja: "Zasady zgodnego z prawem wykorzystywania komputera"

Shareware, freeware, adwareFreeware (ang. free software – darmowe oprogramowanie) - to darmowe programy nieograniczające czasowo używania, które zabraniają redystrybucji lub ją ograniczają. Programy są udostępniane bez kodu źródłowego, ich modyfikowanie jest zabronione. Część programów freeware ogranicza prawa użytkowników w zakresie konkretnych zastosowań – najczęściej chodzi o zezwalanie tylko na użytek niekomercyjny, a do użytku komercyjnego trzeba kupić pełną wersję.

Adware – jest to darmowe oprogramowanie, które wyświetla użytkownikowi reklamy. Tego typu reklamy wyświetlane w programie są dla twórcy głównym źródłem dochodu.
Często zdarza się, że twórcy łączą adware z shareware, i za jednorazową opłatą oferują wersję bez reklam. Można też łączyć w różny sposób pozostałe odmiany licencji, dlatego warto przeczytać licencję każdego programu i sprawdzić na co ona pozwala.
<< Poprzednia plansza   Następna plansza >>

Udostępnij link do tej lekcji innym uczniom:
Zgłoś uwagę do lekcji:
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie