Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Nauka » Podstawy przedsiębiorczości » Liceum - lekcje

123456789101112131415161718...2122
Lekcja: "14. Role społeczne i organizacyjne"

Role społecznePrzygotowanie do większości ról społecznych zaczyna się we wczesnym dzieciństwie. Trening roli przebiega na ogół nieświadomie i niedostrzegalnie. Dzieci np. bawią się w dom, powtarzając i powielając to, co widzą i słyszą, uczestnicząc w niezliczonych wydarzeniach życia rodzinnego. Na podstawie tego codziennego doświadczenia dziecko buduje sobie obraz tego, jak zachowuje się mężczyzna, a jak kobieta, jak mąż i żona traktują siebie nawzajem.


Od najmłodszych lat człowiek pełni wiele ról społecznych. Inne jednostki wymagają od niego odpowiednich zachowań stosownie od wieku. Przez całe życie ludzie pełnią wiele tych ról: od dziecka po babcię czy dziadka.


2 - 3 lata – osoba jest jedynie dzieckiem, bo jest zbyt mała by od niej czegoś wymagać. Rodzice dopiero „wprowadzają” dziecko w życie.
<< Poprzednia plansza   Następna plansza >>
Pobierz lekcję

Udostępnij link do tej lekcji innym uczniom:
Zgłoś uwagę do lekcji:
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie