Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Nauka » Materiały szkół » School of Future

12
Lekcja: "zajęcia rewalidacyjne"

 

SCENARIUSZ ZAJĘĆ REWALIDACYJNYCH DLA DZIECKA Z AUTYZMEM ORAZ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ W STOPNIU LEKKIM

 

Metryczka

Nauczyciel Aneta Sadowska – Chorążak

Stopień awansu zawodowego nauczyciel kontraktowy

TEMAT: TRENING UMIEJETNOŚCI SPOŁECZNYCH

Klasa  - I

Data 27.02.2020 r.

 

  1. Cele ogólne:
    • eliminowanie deficytów i dysfunkcji w porozumiewaniu się – zarówno werbalne jak i niewerbalnych
    • rozwijanie kompetencji społecznych – nauka wykonywania prostych poleceń
    • ograniczanie stereotypowych zachowań, zaineresowań, działań
    • kształtowanie umiejętności logicznego myślenia
  2.  Cele szczegółowe:
    • dziecko rozumie i potrafi wykonać zaplanowane zadania
    • potrafi działać wg określonego planu
    • potrafi ułożyć historyjkę obrazkową według kolejności zdarzeń i opowiedzieć ją
    • przynosi i odnosi przedmioty, o które prosi nauczyciel
    • wita się z wyznaczoną przez nauczyciela osobą
  3. Metody i sposoby realizacji celów:
    • słowna
    • praktycznego działania
    • elementy metody behawioralnej
    • indywidualna
    • elementy integracji sensorycznej
  4. Praktyczne wskazówki
    Nauczyciel do pracy z dzieckiem wykorzystuje: obrazki przedstawiające poszczególne czynności, tabliczkę motywacyjną, historyjkę obrazkową
  5. Przebieg lekcji:
    • przywitanie ucznia, stworzenie miłej i przyjaznej atmosfery pamiętając o nawiązaniu i utrzymywaniu kontaktu wzrokowego
    • zabawa piłką „kozłowanie” (kierowanie manualne)
    • ćwiczenia naśladowanie – „zrób to co ja”
    • ułożenie historyjki obrazkowej zgodnie w kolejności
    • odpowiadanie całym zdaniem na pytanie nauczyciela
    • przyniesienie przez ucznia swojej garderoby wierzchniej
    • pożegnanie ucznia przez podanie ręki i powiedzenie „do widzenia” pamiętając o nawiązaniu i utrzymaniu kontaktu wzrokowego
 Następna plansza >>

Udostępnij link do tej lekcji innym uczniom:




Zgłoś uwagę do lekcji:




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie