KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Temat zajęć: What were they doing?- practice in speaking.
Co oni robili?-ćwiczenia w mówieniu.
Data:22.03.2013
Klasa VI b
Prowadzący zajęcia: Ksenia Anita Wilczewska
1. Cele lekcji
Ogólny cel lekcji:
Celem lekcji jest doskonalenie sprawności mówienia i słuchania.
a) Wiadomości
Uczeń zna:
wybrane słownictwo i zwroty związane z relacjonowaniem wydarzeń,
zna czasy gramatyczne potrzebne do relacjonowania zdarzeń,
b) Umiejętności
Uczeń:
ćwiczy sprawność mówienia i słuchania,
relacjonuje wydarzenia,
wykorzystuje posiadany zasób słów i wyrażeń w sytuacji rozmowy,
wykonuje ćwiczenia związane z tematem,
opisuje czynności wykonywane na ilustracjach.
c) Postawy
Uczeń:
harmonijnie współpracuje z kolegami i nauczycielem,
bierze czynny udział w rozmowie,
prezentuje swoją wiedzę na temat użycia czasu Past Continuous
2. Treści podstawy programowej: Uczeń:
rozumie ogólny sens prostego tekstu,
wyszukuje proste informacje szczegółowe
prosi o informacje
opowiada o czynnościach życia codziennego
3. Metody i formy pracy
Metoda: podejście komunikacyjne, metoda pytania-odpowiedzi, audiolingwalna,
Forma: praca w parach, zespole oraz indywidualna
4. Środki dydaktyczne
Podręcznik, płyta Cd, karty pracy
5. Przeprowadzenie lekcji
Wprowadzenie (ok. 5 minut):
Nauczyciel:
- sprawdza obecność,
- informuje o ocenach uzyskanych z kartkówki,
- podaje temat i ogólny cel lekcji.
Przebieg lekcji (około 35):
1. Nauczyciel pyta, w jakich sytuacjach używamy czasu Past Continuous i jak tworzy się zdania w tym czasie. Uczniowie odpowiadają na pytania podając przykłady.
3. Uczniowie otwierają podręczniki i zapoznają się z treścią zadania.
4. Uczniowie odpowiadają na pytania do zadania.
5. Uczniowie wyjaśniają podane wyrażenia oraz wypowiadają się na temat sytuacji przedstawionej na ilustracjach.
6. Uczniowie w parach wykonują zadanie przedstawione w karcie pracy naprzemiennie pytając się i relacjonując zdarzenia.
7. Uczniowie prezentują swoje dialogi kolegom z klasy –odgrywają role.
Podsumowanie (ok. 5 minut):
- Podsumowanie zajęć.
- Zadanie i omówienie pracy domowej (uczniowie mają napisać co najmniej w pięciu zdaniach
o czynnościach jakie wykonywali w weekend używając czasu Past Continuous).