Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Nauka » Podstawy przedsiębiorczości » Liceum - lekcje

1...6789101112131415161718192021222324
Lekcja: "24. Dochody z kapitału"

Fundusze inwestycyjne


W związku z tym, że ryzyko wycofania udziału przez przypadkowego (tzn. oczekującego na szybki zysk) uczestnika funduszu nie istnieje, fundusz zamknięty może dokonywać inwestycji w aktywa mniej płynne w porównaniu do funduszu otwartego. Stała baza kapitałowa funduszu zamkniętego pozwala na dokonywanie wyspecjalizowanych i długoterminowych inwestycji kapitałowych (np. zakup udziałów w firmach o dużym potencjale rozwoju, w celu ich późniejszej odsprzedaży z zyskiem).
Akcje funduszy zamkniętych mogą być notowane na rynku giełdowym, a ich cena zależy głównie od wartości udziałów będących w portfelu funduszu oraz oczywiście gry sił popytu i podaży.

Fundusze własne to kategoria pasywów bardzo ważna dla banku. Wysokie fundusze własne pozwalają bankowi na absorpcje ewentualnych strat, co z reguły zwiększa zaufanie klientów lokujących w danym banku swoje depozyty. Ponadto wyższe fundusze własne umożliwiają bankowi prowadzenie bardziej ekspansywnej działalności poprzez udzielanie kredytów o wyższej kwocie. Z wysokością funduszy własnych banku powiązanych jest szereg uregulowań prawnych dotyczących bezpieczeństwa jego klientów np. współczynnik wypłacalności czy też limity zaangażowania.
<< Poprzednia plansza   Następna plansza >>
Pobierz lekcję

Udostępnij link do tej lekcji innym uczniom:




Zgłoś uwagę do lekcji:




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie