Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Nauka » Geografia » Gimnazjum - lekcje

1234567
Lekcja: "211. Gospodarka Polski. Sytuacja polskiego przemysłu"
Gospodarka Polski. Sytuacja polskiego przemysłu

Specjalne strefy ekonomiczne

Celem ożywienia polskiej gospodarki utworzono 15 specjalnych stref ekonomicznych. Przykładowo Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna została utworzona na okres 20 lat decyzją Rządu RP z dnia 15 kwietnia 1997. Stwarza dogodne warunki do przyciągania kapitału oraz trwałego związania inwestorów ze strefą przez długofalowe planowanie inwestycji i rozwój firm w niej funkcjonujących. Inwestorzy, którzy uzyskają zgodę Ministra Gospodarki na działanie na jej terenie i którzy spełnią określone warunki, tj. zainwestują w strefie minimum 2 mln euro lub będą zatrudniać w całym okresie nie mniej niż 100 pracowników miesięcznie, mogą liczyć na całkowite zwolnienie z podatku dochodowego przez 10 lat działalności oraz na 50% zwolnienia przez następne lata.

Łódzką Specjalna Strefa Ekonomiczna zarządza spółka akcyjna. Strefa jest terytorialnie rozproszona i składa się z czterech podstref: łódzkiej, zgierskiej, ozorkowskiej i pabianickiej. W połowie 2000 r. w 15 specjalnych strefach ekonomicznych działalność prowadziło około 300 inwestorów, zapewniając miejsca pracy 18 tys. osób. Zobowiązania inwestorów sięgały około 38 tys. miejsc pracy.
<< Poprzednia plansza   Następna plansza >>

Udostępnij link do tej lekcji innym uczniom:




Zgłoś uwagę do lekcji:




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie