Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Nauka » Język polski » Liceum - lekcje

123456789101112131415161718192021
Lekcja: "Jak przygotować prezentację maturalną z języka polskiego"
Przykład 1

Temat: Analizując wybrane utwory literackie określ znaczenie miłości w życiu zaprezentowanych bohaterów.

Erich Fromm uważał, że miłość jest aktywną siłą drzemiącą w człowieku. Trzeba, więc nauczyć się wyzwalać ją, a osiągnąć to możemy poprzez działanie. Nie jest miłością branie, bycie kochanym, lecz prawdziwa, dojrzała miłość przejawia się przez obdarzenie innych tym uczuciem, jest to czynny akt dawania samego siebie innym.
W swej prezentacji pragnę udowodnić, że miłość ma ogromne znaczenie dla człowieka, jest wartością nadająca sens ludzkiemu życiu.
Przywołując literackie wzorce miłości między mężczyzną a, kobietą pragnę wykazać, że miłość to uczucie najpiękniejsze i najtrudniejsze, głębokie i piękne. Potrafi dać radość i szczęście, ale potrafi także zabić.
Któż z nas nie marzy o miłości? Jest to uczucie, które towarzyszy człowiekowi niemal od urodzenia aż do śmierci.
Wspaniała polska poetka Maria Pawlikowska – Jasnorzewska, „specjalistka” od spraw sercowych, pisała, że tak jak człowiek nie może żyć bez powietrza, tak też nie może bez miłości.
Miłość naprawdę włada naszym życiem. Tęsknimy, kiedy ukochana osoba odjedzie. Jesteśmy w stanie zmienić nasze Zycie, zrobić wszystko dla drugiej osoby. Potrafimy rozpętać wojnę, czy popełnić samobójstwo. Zakochani, całkowicie tracimy głowę. Robimy rzeczy, których nikt przy zdrowych zmysłach by nie zrobił. To, co w danej chwili dyktuje nam serce, nie pozwala nam zastanawiać się nad swoimi czynami. Miłość to szczęście, zaufanie, szczerość i przyjaźń, ale także cierpienie i tęsknota.
<< Poprzednia plansza   Następna plansza >>
Pobierz lekcję

Udostępnij link do tej lekcji innym uczniom:




Zgłoś uwagę do lekcji:




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie