Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Nauka » Geografia » Liceum - lekcje

1234567891011121314
Lekcja: "220. Rozmieszczenie ludności i struktura osadnicza Polski"
Rozmieszczenie ludności i struktura osadnicza Polski

Migracje wewnętrzne

Wyniki ostatniego spisu ludności wskazują, że 59,2% ludności Polski mieszka od urodzenia w miejscowości aktualnego zamieszkania. Oznacza to, że osoby te nie opuszczały swojej miejscowości 12 miesięcy lub dłużej. W okresie od 1988 do 2002 roku (dwa ostatnie powszechne spisy ludności) najwięcej osób przemieściło się z miasta do miasta, najmniej ze wsi na wieś.

Mieszkańcy wsi charakteryzują się większą zasiedziałością, aż 67,3% spośród nich stwierdziło, że mieszka w aktualnym miejscu zamieszkania od urodzenia, a tylko 54,2% mieszkańców miast deklarowało podobnie. Ogólna liczba osób, które w badanym okresie przeniosły się ze wsi do miasta, była większa od liczby osób, które przeniosły się z miasta na wieś. Mieszkańcy północnej i centralnej Polski migrowali częściej niż mieszkańcy Polski południowo-wschodniej. Zdecydowanie dominowały migracje wewnątrzwojewódzkie, które stanowiły 72,8% wszystkich migracji wewnętrznych.
<< Poprzednia plansza   Następna plansza >>

Udostępnij link do tej lekcji innym uczniom:




Zgłoś uwagę do lekcji:




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie