Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Nauka » Geografia » Liceum - lekcje

123456789101112131415161718...2122
Lekcja: "126. Czynniki mające wpływ na rozwój gospodarki. Charakterystyka krajów rozwiniętych na podstawie USA i Niemiec"
Czynniki mające wpływ na rozwój gospodarki. Charakterystyka krajów rozwiniętych na podstawie USA i Niemiec
Flaga USA

Stany Zjednoczone Ameryki

Stany Zjednoczone znajdują się w środkowej części Ameryki Północnej oraz obejmują Alaskę na północy kontynentu, Hawaje na Oceanie Spokojnym oraz niektóre wyspy na Morzu Karaibskim i Pacyfiku. USA są państwem federacyjnym, podzielonym na 50 stanów i okręg stołeczny (Dystrykt Kolumbii), w którym znajduje się Waszyngton (stolica państwa). Państwem partnerskim jest Portoryko (wyspa znajdująca się na granicy Morza Karaibskiego i Oceanu Atlantyckiego). Stany Zjednoczone liczą ok. 291 mln ludności, co daje im trzecie miejsce pod względem najbardziej zaludnionych krajów świata. Mieszkają tam głównie potomkowie europejczyków, a poza tym Indianie (ludność tubylcza Ameryki Północnej), Azjaci, potomkowie niewolników z Afryki, Mulaci oraz Latynosi (mieszkańcy Ameryki Łacińskiej).
<< Poprzednia plansza   Następna plansza >>

Udostępnij link do tej lekcji innym uczniom:
Zgłoś uwagę do lekcji:
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie