Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Nauka » Wiedza o społeczeństwie » Liceum - lekcje

1...45678910111213141516171819202122
Lekcja: "23. Socjaldemokracja "

Socjaldemokracja – wizja gospodarki


Postulat pełnego zatrudnienia zastąpiony został bardziej realistycznym programem walki z bezrobociem. Dzisiejsi socjaldemokraci poświęcają także dużo uwagi walce o równe prawa kobiet w życiu społecznym, opowiadają się często za przyznaniem pełnych praw obywatelskich imigrantom. Ten ostatni postulat napotyka silny opór ze strony środowisk prawicowych - jest to szczególnie widoczne we Francji i w Niemczech.

Olof Palme (1927 – 1986), premier Szwecji
w latach 1969 – 1976 i 1982 – 1986


W programie brytyjskiej Partii Pracy z roku 1997 priorytet uzyskały takie zadania, jak zwiększenie liczby miejsc pracy oraz edukacja. Ten ostatni cel laburzyści określili jako "numer jeden wśród wszystkich zadań".

Z kolei w programie Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) z tego samego roku wysunięto dwa hasła: sprawiedliwości i innowacji. Przez pierwsze rozumie się zwiększenie zasiłków rodzinnych oraz ulg podatkowych dla rodzin wielodzietnych, natomiast przez drugie modernizację szkolnictwa i zwiększenie środków na badania naukowe.

<< Poprzednia plansza   Następna plansza >>
Pobierz lekcję

Udostępnij link do tej lekcji innym uczniom:
Zgłoś uwagę do lekcji:
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie