Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Nauka » Wiedza o społeczeństwie » Liceum - lekcje

1...3456789101112131415161718...2223
Lekcja: "43. Problemy współczesnego świata"
Problemy ekologiczne


Działania na rzecz ochrony środowiska
Ochrona środowiska jest ważnym problemem, który jednoczy w działaniach społeczność międzynarodową . Z inicjatywy i pod auspicjami ONZ w 1992 roku odbył się w Rio de Janerio Światowy Szczyt Ziemi, na którym przyjęto m.in. konwencję klimatyczną (uzupełnioną w 1997 roku protokołem z Kioto), dotyczącą redukcji emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Zatwierdzono tam również program Agenda 21, będący zbiorem zaleceń dotyczących działań, które należy podjąć w celu zapewnienia zrównoważonego rozwoju.

W 2002 roku na szczycie w Johannesburgu uwypuklono związek między biedą a eksploatacją zasobów naturalnych oraz ochroną środowiska. Zadeklarowano tam również zaprzestanie do 2020 roku wytwarzania i stosowania środków chemicznych w sposób szkodliwy dla ludzi i środowiska.

Wiele działań w zakresie ochrony środowiska jest podejmowanych w ramach Agendy 21 – programu przyjętego w Rio jako podstawy zrównoważonego rozwoju świata.

<< Poprzednia plansza   Następna plansza >>
Pobierz lekcję

Udostępnij link do tej lekcji innym uczniom:
Zgłoś uwagę do lekcji:
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie