Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Yossi Beilin

Yossi Beilin

Yossi Beilin
Data urodzenia 12 czerwca 1948
Przewodniczący
Przynależność polityczna Meretz-Yachad
Minister sprawiedliwości
w rządzie Ehuda Baraka
Przynależność polityczna Partia Pracy
Okres urzędowaniaod 1999
do 2001
Poprzednik Tzachi Hanegbi
Następca Meir Sheetrit
Minister ekonomii i planowania
w II rządzie Szimona Peresa
Przynależność polityczna Partia Pracy
Okres urzędowaniaod 1995

Dr Yossef ("Yossi") Beilin ( hebr. יוסי ביילין; ur. 12 czerwca 1948 roku) polityk izraelski, członek Knessetu w latach 1988 - 2009 , były minister spraw zagranicznych i minister sprawiedliwości w rządzie Partii Pracy . Obecnie przewodniczący ugrupowania Meretz-Yachad . Najbardziej znany z powodu dużego udziału w konferencji pokojowej w Oslo , współtwórca porozumień z Genewy , a także zaangażowany w proces pokojowy w ogóle.

Kariera polityczna

Większość jego kariery politycznej, od 1977 do 2003 związana jest z Partią Pracy . Był jej rzecznikiem w latach 1977 - 1984 . Był sekretarzem gabinetu do 1986 roku oraz dyrektorem generalnym w ministerstwie spraw zagranicznych w latach 1986 - 1988 . W 1988 roku został wybrany do Knessetu , w którym zasiadał do 1999 roku. W tym czasie był wiceministrem finansów ( 1988 - 1990 ) i wiceministrem spraw zagranicznych ( 1992 - 1995 ); przełożonym Beilina był wtedy Szimon Peres . Potem pełnił mniej eksponowane stanowisko w ministerstwie ekonomii i planowania ( 1995 ), był także ministrem w biurze premiera 1996 . W 1995 przez krótki czas był ministrem sprawiedliwości.

W 2003 roku zaoferowano mu bardzo niską pozycję na liście wyborczej Partii Pracy , co uniemożliwiało w praktyce dostanie się do Knessetu . Razem z Yaelem Dayanem opuścił szeregi tego ugrupowania i wstąpił do partii Meretz , gdzie został przyjęty entuzjastycznie, ale nie objął tam żadnego eksponowanego stanowiska. Po wyborach założył ruch Schachar, który zjednoczył się z Meretz , tworząc Meretz-Yachad.

Jego udział w procesie pokojowym jest najchlubniejszym wydarzeniem w jego karierze. Wspierany przez Szimona Peresa , zainicjował tajne negocjacje w 1992 roku, które doprowadziły do podpisania porozumień z Oslo w 1993 roku. Z powodu bliskiej znajomości z Peresem, został nazwany jego "pudlem". Określenie to ukuł ówczesny rywal Peresa w łonie partii, Icchak Rabin .

Razem z Mahmudem Abbasem podpisał w 1995 roku porozumienie nazywane "Beilin-Abu Mazen", proponujące ostateczne zakończenie konfliktu. W latach 1992 - 1995 przewodził izraelskiej delegacji uczestniczącej w multilateralnych negocjacjach w czasie procesu pokojowego. W 2001 roku uczestniczył w izraelsko-palestyńskich rozmowach w Tabie , a także podpisał porozumienia z Genewy , razem z Yasserem Abd Rabbo.

Beilin jest zwolennikiem " kapitalizmu z ludzką twarzą", co nie przeszkodziło mu wstąpić do w większości socjalistycznego Meretzu . Rzadko publicznie wypowiada się na tematy socjalne, zamiast tego promuje negocjacje z Palestyńczykami . Z tego powodu tym dziwniejsze wydaje się jego zwycięstwo w wyborach na przewodniczącego partii nad Ranem Cohenem , w których zazwyczaj liczyły się poglądy kandydatów na kwestie socjoekonomiczne.

Beilin jest także jednym z założycieli Fundacji Współpracy Ekonomicznej (pozarządowej organizacji wspierającej współpracę ekonomiczną z Palestyńczykami).

Linki zewnętrzne


Inne hasła zawierające informacje o "Yossi Beilin":

Kadima ...

Hapoel Jerozolima ...

Beitar Jerozolima ...

Rząd Izraela ...

Inhibitory konwertazy angiotensyny ...

Yoav Ziv ...

Hapoel Tel Awiw ...

Kategoria:Izraelscy muzycy ...

Kategoria:Izraelscy pisarze ...

Pokój Teraz mimo to wielu członków organizacji brało w nich udział (w pierwszym przypadku Yossi Beilin i partia Yachad , w drugim Ami Ayalon ).W 2004 roku główne ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Yossi Beilin":

Hasło nie występuje w innych lekcjach!

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie